Олексій Фазекош: вирвано із контексту

Олексій Фазекош
Олексій Фазекош

Адвокат Олексій Фазекош про юриспунденцію, панпсихізм, туфтологію та гендерну рівність.

Правильно казати “в Україні”. А питання українського мовлення, і мовлення, яке зараз нам нав’язують: ну в мене бабка була викладач української філології, і там була трошки інша мова.

Тепер невигідно виглядіти комуністом. Но при комуністах говорили так: “Должен быть пятиконечный как звезда. И жнец, и швец и на дуде игрец”. Я адвокат, громадський діяч, функціонер адвокатури, філософ і ще поезію знаю, наізусть можу читати.

Я вам скажу, як я підхожу: любий механізм можна використовувати як інструментарій.

Якщо ти ефективний менеджер і людина, яка орієнтується у складних політичних процесах, то будь-яку більш-менш значущу посаду, хоч асоціацію естрадних діячів, можна використовувати для впаливу на політичні процеси.

На Закарпатті довгий час тривали войни адвокатські. Було сім груп. І от адвокати краю зійшлися на тому, що маю очолити я, як людина, яка устраює всіх.

Тепер войни припинилися. Шановна Інна Владиславівна називає мене бетоноголовим монолітом.

Я дружив із покійним В’ячеславом Чорноволом, він у мене ночував вдома. Це по поводу поглядів.

Я першим із депутатів виступив проти ГКЧП. Ви не знаєте, що це таке, а може й знаєте. І було на Закарпаття доставлено двадцять тисяч наручників. Це між нами.

Хай ті великі патріоти, які там кажуть про комуністичні погляди, дружать з Чорновілом, як я, а тоді висказують про Україну. Десь там постояли збоку на майдані, а я виступав проти ГКЧП.

Після школи я робив художником на худкомбінаті. Я заробляв 1200 рублів, це були великі гроші, а моя мати, як секретар горкому партії, заробляла 240. Потім я очолив федерацію кік-боксингу і східних єдиноборств Закарпаття. Потім я був директором самої крупної на Закарпатті страхової компанії Гарант. Ще мав охоронне агентство.

Я практикую сам. Я вам скажу, як я практикую. Я хожу в процеси скандальні, рейтингові, політичні, тобто якщо треба зробити показовий процес, я в нього хожу. Ну я ж не буду ходити по розлученнях, коли я голова асоціації адвокатів ще Мукачева.

В мене 13 адвокатів в підпорядкуванні. Я стою на обліку як фізична особа. Якщо гонорар отримують мої помічники чи щось таке — це наші внутрішньокоропративні відносини, які я не буду висвітлювати.

В мене була наукова публікація “Гіпотези панпсихізма, креаціонізма і теорії циклічного розвитку Землі і людської цивілізації в працях британського вченого Арнольда Тоенбі”. Це по поводу освіти.

Я став займатися юриспунденцією тому, що так склалися обставини.

Для пана Голованя, який в нас тіпа дуже умний: повірте мені, я як голова ради адвокатів маю достатньо заходів з юридичної грамотності щоб якби там щось було не окей, зробити так, щоб було окей, але там все окей.

Бугай, Рафальська і Зоя Ярош — це прихильники законопроекту #9055. Противники: вся Національна асоціація адвокатів України, всі адвокатські спільноти України.

Дивіться, що відбувається: цим законом радикально міняється вертикаль адвокатського самоврядування. Тому цей закон знищує адвокатуру як незалежну, самоврядну, професійну організацію. І слідуючим кроком буде турецька модель підпорядкування Мінюсту.

Централізація проти децентралізації — це піднімна понять і туфтологія, яку застосовує Рафальська. Я за то, щоб адвокатура існувала, а вони все роблять для того, щоб вона була знищена.

Якщо цей законопроект буде прийнятий, адвокатури не буде вообщє ніякої. Буде 27 феодальних князівств (громадських організацій). До речі, автори цього законопроекту по суті ідуть проти державної політики, тому що у нас в Конституції задекларована унітарна держава, а вони пропагандують і прагнуть реалізувати модель дрімучого феодалізму.

Цей законопроект писали бездарні люди, які: або не розуміли, що вони роблять, або свідомо хотіли знищити і поставити в залежність від держави українську адвокатуру. Я думаю, що друге.

Я знаю, що таке журналістика. Я вважаю, що журналісти — це люди чесні. Я і сам журналіст. Адвокати в нас високопрофесійні, які мають європейську повагу. Адвокатура і журналістика — це останній бастіон демократії на Україні.

Ми за всьо хорошеє протів всєй… (як співає група Ленінград). Є не різні погляди на централізацію чи децентралізацію, є погляди тих, хїто стоїть на позиції існування самоврядної адвокатури, і погляди тих, хто із-за власних інтересів хоче протащити цей законопроект. Це точка зору всіх адвокатів України, виражена в зверненні кожної регіональної ради.

Конкурси красоти я не тільки серед жінок спонсорував, а і серед дівчат. Ну не стільки спонсорував, я не такий великий олігарх, скільки я був головов жюрі. Мене запрошували як керівника певних структур, ну для легімітизації, респектабельності і так далі.

Я поважаю європейський вибір і всьо остальне, но я, скажем так, обтєкаємо, прихильник православних цінностей і правильної орієнтації.

Я вірю у рівність жінок і чоловіків. От кажеться як Термінологічно: жінка замужем, тобто жінка за-мужем. А якщо розумна жінка, то чоловік думає, що жінка за мужем, але на самом дєлє вона керує. Но це якщо розумна. Тобто рівність є.

У мене триандцять тисяч триста сорок три книжки. Останні три мені подарені вчора на день народження. Прочитав не всі, але я читав много. Повне ім’я кардинала Рішельє — Жан-Армаан дю Плессі Рішельє. Повне ім’я самого відомоги рицаря среднєвєковья — Родріго Діаз де Бівар Сід Ель Кампеадор Воітєлі. Самий відомий бог Інків — Топульцинке Тельпоакле. Всіх черепашок ніндзя я не знаю.

Я ще був художником, я геніальний у всьому, і хочу сказати, що перший раз я був дійсно в сильному телеканалі з сильними журналістами, які вміють сильно вести передачу.


Оригінал інтерв’ю, яке ми дуже і дуже рекомендуємо передивитися, осісьо:

Текст зайшов як діти в школу? Хочеш ще таких? Так ставай хутчіш нашим патроном: