Хто ми?

(а.к.а. редакційна політика)

редакційна політика спілка мертвих юристів колективне медіа

Хто ми взагалі такі

Ми колективне медіа про інсайди та інсайти правничої професії.

У нас є редакція, яка складається із кількох малознайомих між собою людей, пластиліну і костилів. Діма Гадомський працює капітаном редакції, поки не знайдеться нормальний головний редактор (точніше, поки ви не накидаєте нам донатів для цього).

Також в нас є борд, він же рада, він же піструнпойми що. У цей поважний орган входять 8 людей, ось вони:

Сашко Мельник
Віталік Чемерис
Ден Іванов
Коля Юрлов
Свєта Панаіотіді
Володя Петраковський
Артем Крикун-Труш
Катя Міщенко
Діма Форемний
І ще дехто, хто ніяк не дозволить нам її анонсувати.

Ми моніторимо і збираємо інфу про іноземний юридичний ринок і пишемо про це. Ще до нас стікається (дякуємо всім, хто ділиться) інформація про український юридичний ринок — про нього ми ще з більшою радістю пишемо.

Навіщо нам це?

Ви будете сміятися, але ми хочемо змінити юридичний ринок. Ну справді, хіба вас не вкурвлює морально етична прірва між адвокатурою, яка дісталася нам від Совка і іншим юридичним ринком? Вас не парять скандали із Конституційним судом та ОАСКом? Неетична поведінка топових юридичних фірм, сподіваємося, теж харить не лише нас.

Вам може здатися, що писати бложеки — це недієва боротьба. Але ніт, це працює. Вдовгу, але все ж працює.

Де то є?

Наші основні майданчики це Тєлєга, Фісбук і цей сайт. Ще ми є у Ютубі, Твіттері та Інсті, але там все дуже галімо. 

Ми зібрали відповіді на питання, які постійно кидають нам у Телеграм. Сорян, що не бот.

Статті

Вам можна прислати статтю?

Так, це було б чудово. Скидай цьому тіпу.

Це платно?

Так, це платно. Але не ти нам платиш, а ми тобі. Скажи, прикол?))

Які вимоги до тексту?

Тут треба розділити. Бо маємо два формати: формат Телеграму/Фейсбуку і умовно “лонгрід” (умовно, бо справжній лонгрід це величезні текстугани, які ми поки не робимо). 

Мене хтось відредагує?

Ми зробимо наукову редактуру (peer review), якщо це потрібно. Всі тексти редагує наш літературний редактор. Він також має останнє слово щодо назви й ліда. Ще ми зробимо пруфрід.

Цензура є?

Добре, що спитали, бо цензури немає. Ми пишемо про все. Немає заборонених тем і заборонених персонажів. Але якщо пишеш про якусь стрьомну історію, то, будь ласка, переконайся у правдивості того, що ти пишеш: для цього достатньо мати 3 не пов’язаних між собою джерела. 

Хто малює картинку?

Картинку робить наш художник. Сюжет ми придумуємо самі, але вітаємо пропозиції від автора.

Мова?

Тут могла б бути фраза, що мова не має значення. Але мова має значення, і ми вітаємо тексти українською мовою. Текст англійською чи російською мовою теж ок. При виборі мови ми радимо відповісти на два питання: (1) ти справді ідеально пишеш цією мовою? і (2) твоя аудиторія точно читає цією мовою, чи за інших рівних умов читатиме радше українською?

Вакансії

У вас можна розмістити вакансію?

Скидайте ваші вакансії, і ми швидше за все розмістимо. Але майте, будь ласка, на увазі, що за деякими фірмами є шлейф не надто позитивної інформації, вакансії від такої фірми ми не візьмемо.

Скільки це коштує?

Це безкоштовно для всіх. Якщо тобі подобається результат, то нас дуже втішить донейт на Патреоні

Будь-яку вакансію?

Так, будь-яку, яка стосується права або може бути цікава юридичній фірмі. Але ми можемо відмовити публікувати вакансію, якщо із юридичною фірмою, або установою щось не так. Максимально суб‘єктивно, сорян.

Кому писати?

Напряму Гадомському.

Події (Календурік)

У вас можна розмістити подію?

Так, але не можна, а навіть потрібно.

Скільки це коштує?

Це не коштує нічого. Ну і да, якщо тобі подобається результат, донейт на Патреоні зробить нас ще трохи кращими. 

Будь-яку подію?

Так, будь-яку подію, яка стосується права або може бути цікава правнику. Але, як і у ситуації з юрфірмами із не дуже хорошою репутацією, ми можемо відмовити публікувати щось, що нам не подобається. Максимально суб‘єктивно, так.

Як можна потрапити у розсилку, яку ви робите щопонеділка у ТГ?

Для цього потрібно зробити класну подію. Що таке класна подія ми не знаємо. Це теж максимально суб‘єктивно.

Реклама

Публікуєте?

Ні. 

Не триндіть, я бачила/бачив

Дивися, ми інколи це робимо. Умови такі: (а) нам дуже подобається продукт (б) він швидше за все сподобається нашій аудиторії (в) ви готові заплатити за рекламу неринкову ціну і (г) текст пишемо ми, а ви погоджуєте, якщо не довіряєте нашому почуттю прекрасного.

Донейти на патреоні

Які права є у патронів?

Патрон отримує звіт про витрачені гроші. 

Ніяких інших прав немає: ніякого пріоритетного розміщення вакансій чи подій.

Патрон також не може просити прибрати якийсь контент або впливати на редакційну політику. 

Патрону, якому не подобається те, що відбувається, ми радимо просто припинити патронаж. Нам буде шкода, якщо ти так зробиш, але інакше ми стаємо залежними, а це недопустимо.

Ну а загалом, куди ви витрачаєте донейти?

Переважно на контент — платимо за картинки і тексти. Ще багато витрачаємо на софт. Трохи на рекламу. Більше нічо не скажемо.

Як написати збіса класний текст для Мертвих

Дивіться, ми тут теж не Гемінґвей. Просто за час існування Мертвих, а це вже два рочки, на горизонті з’явилася мутна фігура нашого впізнаваного стилю. Тому ось вам кілька наших спостережень:  

Тема

 • Не буває унилих тем, є унило розказана історія. 

Стиль

 • Якщо можеш написати коротше, зроби це. Практично це виглядає так: перечитай речення і викинь із нього усе зайве. 
 • Крапка – це найкращий винайдений людством розділовий знак. Дужки, крапка з комою, три крапки, або знаки оклику і близько не такі класні.
 • Довгі речення і складнопідрядні звороти це як захаращений балкон: туди потрапляє все, що не дуже потрібно, але викинути шкода, бо раптом колись  знадобиться. Не  знадобиться. Тому сміливо прибирайте із довжелезного речення все, без чого речення не втратить сенс. Якщо прибрати без втрати сенсу не можна, то розбивай на 2-3-4 речення.
 • Довгі абзаци: давай чесно, ти й сама/сам їх ненавидиш. Тоді навіщо так робиш? Отож. Сміливо розбивай абзаци: 7-10 рядків в абзаці виглядає просто ідеально.

Структура тексту

Заголовок

 • Це те, що бачить читач, і на основі побаченого вирішує, чи клікнути на лінк. Тому заг має бути збіса класний. Якщо заг поганий, то текст ніхто не прочитає. Збіса класний заг — це коротко і влучно. Придумайте пару варіантів. Але фінально заг придумуємо ми.
 • Але не робіть клікбейт. Клікбейт це: “Вона відкрила кодекс і побачила там це”.
 • Намагайтеся не бавитися у вордплей, бо на ринку є газета, яка всі свої заги робить із грою слів. Це трохи втомило вже.
 • Спробуй утримати себе від того, аби написати у заг якусь банальну штуку, типу: “Кома: втулити не можна не втулити”, або “Юридичний бізнес: quo vadis?”. Ви б самі клікнули на такий заг? Отож.
 • Ну і да, придумайте заг вже після того, як написали текст. 

Лід

 • Після загу йде лід. Це речення, яке пояснює суть того, про що стаття. Єдине завдання ліда — щоб читач прочитав наступне речення. 
 • Але лід має не лише інтригувати. Лід має максимально коротко описувати твій текст. Це як у книгарні: ти відкриваєш книжку і дивишся в анотацію, про що вона.

Історія

 • Якщо заг і лід спрацювали, то читач добрався до захопливої історії. Якщо не спрацював, то не добрався (привіт, кеп).
 • Для того, щоб історія була збісу класною, потрібно відповісти у тексті на 6 питань читача
  • Що сталося?
  • Де це сталося?
  • Як це сталося?
  • Хто брав у цьому участь?
  • Чим закінчилося, якщо закінчилося, або коли закінчиться?
  • І що мені з цього?
 • Порядок питань не так важливий, як те, щоб на всі питання були відповіді. 
 • Найголовніше питання — останнє. Не твій висновок про текст, а відповідь на питання читача, який відкрив лінк, пробрався через гущу тексту, добрався до кінця і думає: “І нафіга я це зробив”? А зробив він це точно не для того, аби дізнатися, що “законодавство недосконале і потребує подальшого доопрацювання”. 

Підзаголовки

 •  Це корисна річ. 

Мова

 • Пиши, будь ласка, від свого імені, бо оце “НАМ вбачається” виїдає очі. МИ — це лише коли стаття у співавторстві. Статтю пишеш ти, це твоя думка, тому я і тільки я. 
 • Не використовуй слова, які не мають значення: “певний”, “цілком ймовірно”, “очевидно“, “нам видається”, “якщо ми правильно розуміємо”. Якщо хочеться застрахувати себе від ризику, що ваша думка помилкова, перевірте думку ще раз замість того, щоб писати такі слова. Їх можна залишити лише якщо визначити правильну відповідь неможливо.
 • Для цілей цього документу використання словосполучення “чинне законодавство” є злочином. Зверни увагу на замінники: “законодавство”, “закон”. 
 • Словосполучень “на даний момент”, “на сьогоднішній день” також варто уникати. Придумайте щось оригінальне, ну. (це якщо ще забути, що “на даний момент” – це не українська)
 • Не починай речення зі слова “так”. Бо це теж злочин.
 • Не використовуй англіцизми. Їм завжди є красивий замінник. Сподіваємося, це кліар.
 • Латинку теж не варто використовувати. Ніхто не сумнівається у тому, що ти розумний і Цицерона в оригіналі читаєш. 
 • Подвійне тире  “–” то загон Гадомського. ХЗ, що у нього вселилося. Всіх інших ми просимо писати нормальне тире.   

Картинка

 • Сюжет придумуємо ми, й з автором його зазвичай не погоджуємо.
 • Завдання картинки таке саме, як і у заголовку — привернути увагу.
 • Якщо маєш ідеї щодо картинки, кажи, це нам дуже допоможе.