Site logo
Що там у Arzinger?

Що там у Arzinger?

2022-05-26
Що там у Arzinger?

В останні два місяці із Arzinger пішли мінімум 10 людей: 2 партнери, 6 радників і двоє старших юристів.

Квітень

  • Партнер Маркіян Мальський (міжнародний арбітраж) перейшов у польський Kochański & Partners.
  • Партнерка Анна Зоря (корпоративка) перейшла до поляків Rymarz Zdort.

Травень

  • У слід за Анною Зорею до Rymarz Zdort пішла і сініар Вікторія Добринська.
  • Радниця Оксана Карел (міжнародний арбітраж) перейшла до Hogan Lovels.
  • З нею разом до Hogan Lovels пішла сініар Дарина Гребенюк.
  • Радник Олексій Задоєнко (кримінал) пішов поки невідомо куди.
  • Радник Антон Молчанов (банкрутсово) просто пішов.
  • Радник Олександр Максименко (кримінал) просто пішов.
  • Старша юристка Анастасія Панчак (антитраст) пішла до австрійської E + H Attorneys-at-law.
  • Старша юристка Наталя Анохіна просто пішла.

У нашому квітневому дописі про перехід Мальського, є пряма мова Тімура Бондарєва, де він говорить: “з перших днів ми сказали людям, що можете шукати себе в інших місцях. Кістяк фірми, кістяк практик, ми залишили, а всім іншим сказали, шукайте можливості“, отже, вихід людей для них сюрпризом не був.

Ясно, що на юридичному ринку зараз всім скрутно, але прям таких масових виходів поки ні в кого не було. Тут ще і керівник поважного юридичного ЗМІ запустив чутку що “якась фірма розвалилася”. Судячи із любові цього ЗМІ до Арцінгер, я не сумнівався, на кого він натякає.

Такшо я знов попросив Тімура прокоментувати те, що відбувається. Ось його відповіді:

По інших компаніях таких великих втрат і близько не видно. У інтерв’ю ЮГ ти сказав з цього приводу “щось мені підказує, що ті, хто на момент публікації цього інтерв’ю ще не розпочав оптимізацію бізнесу й вивільнення людей, або філантроп, або мав не зовсім ринкові доходи, або, м’яко кажучи, бреше…”. Але ж є інші способи пережити кризу: зменшити зарплати, мати фінансову подушку. Ти не допускаєш думки, що інші фірми не брешуть, а просто вчинили інакше, ніж ви?
Не просто допускаю, а навіть знаю, що зробили. Попри це, у нас справи точно не гірше, ніж у інших. При оцінці ситуації треба враховувати кілька факторів: у нас офіційна зарплата, а у когось, хто поки тримається, вона може бути неофіційною. У нас досить високі зарплати, у когось вони нижчі. У нас 150 людей, це не найбільше, але це велика кількість для України.

Плюс багато людей хотіли скористатися можливістю попрацювати в іноземних фірмах і ми їм у цьому дуже допомагали: це і зменшення навантаження на наш пейрол, і чудова можливість для них отримати новий досвід.

Я правильно розумію, що ти не віриш у швидке відновлення економіки після війни? Коли за твоїм зважено песимістичним сценарієм закінчиться війна?
Та у тому ж і справа, що ми не знаємо. Ми могли фінансувати людей якусь кількість місяців, але ж ми не уявляємо, скільки буде тривати війна. Тому ми і зробили рокіровку зараз, щоб протриматися якомога довше, навіть якщо все буде дуже дуже погано.

Коли ми з тобою говорили про Мальського, ти казав, що “з перших днів ми сказали людям, що можете шукати себе в інших місцях. Кістяк фірми, кістяк практик, ми залишили, а всім іншим сказали, шукайте можливості”. Скількох ще людей ти орієнтуєшся втратити?
Всього нас до вторгнення було 150, це юристи і адміністративний персонал загалом. Думаю, що всього відсотків до 30 людей піде від нас.

За моїми підрахунками ви повністю втратили практику міжнародного арбітражу і львівський офіс, це так?
Ні, не сказав би, у нас лишилася у Львові команда. Це я відкривав львівський офіс і брав Марека на роботу, і я продовжую опікуватися львівським регіоном. Марек теж не втрачає із командою зв’язок. Арбітраж ми теж не втртили, навпаки, ми дуже віримо у цю практику. Тимчасово я буду за цю практику відповідати.

Якщо твоя стратегія вірна, то скоро інші фірми тоже будуть масово втрачати людей. Як думаєш, що будуть робити ці юристи: переходити в інші фірми, створювати власні?
Я вірю і в те, що вони будуть створювати нові фірми, і у те, що до нас будуть заходити іноземні фірми. Адже в Україну будуть заливатися мільярди доларів, отже міжнародним фірмам може нарешті стати цікавим наш ринок. Подивися на Балканські країни — там дуже змінився ландшафт юридичного ринку після війни.

Тобі не боляче від того, що люди йдуть, навіть не дивлячись на те, що ви самі запропонували людям іти? Я розумію, що партнери не можуть забезпечити всіх роботою, але ж завжди можна знайти про боно, є можливість самим пробувати шукати платну роботу, словом, якось перечекати скрутні часи і не кидати фірму. А вони просто йдуть. Чи я неправильно мислю?
Люди для нас основний актив, тому так, боляче. Ми багато років збирали уоманду, вона в нас одна із найкращих на ринку. Але багато хто з перших днів розумів, що зараз є чудова нагода знайти роботу в іншій фірмі, отримати досвід і потім повернутися в Арцінгер. Плюс ці фірми можуть давати роботу нам. Ми отримали фідбек від людей, які поїхали у перші дні війни: Польща не резинова, і чим далі, тим складніше влаштуватися у юридичну фірму там. Тому ми і підштовхували наших людей до того, щоб вони швидше валили, бо потім не буде місць. Люди точно захочуть повертатися в Україну. Може не всі в Арцінгер, але ті, кого ми захочемо, ми точно зможемо повернути.

Ти розглядаєш можливість продажу фірми або поглинання? Наприклад, польською юрфірмою — вони зараз надзвичайно активні щодо українських юристів і, як я розумію, юридичного ринку України.
Я не вірю у те, що на ринку юридичних послуг може відбутися класичний M&A. У те, що ми можемо зробити партнерство із великими гравцям, так, вірю. Впевнений, що це буде не польська фірма, бо ми граємо на іншому рівні. Ми бізнесмени, якщо буде цікавий бізнес партнер, то ми будемо розглядати пропозицію.

@gadiuk

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password