Site logo
Polikarpov Law Firm

Антон Полікарпов звільнився із AVELLUM і запустив Polikarpov Law Firm

2022-04-28

За тиждень до початку війни радник AVELLUM Антон Полікарпов попрощався із партнерами і пішов реєструвати адвокатське бюро Polikarpov Law Firm. Вчора він повідомив про створення ІР бутіка у своєму Фейсбуці. Поговорили з ним про це.

Антон Полікарпов звільнився із AVELLUM і запустив Polikarpov Law Firm

Сцикотно? Вже ні)

Що більше тебе лякало: те, що війна почалася, чи те, що ти прямо під кулями розпочав будівництво фірми? Оскільки я для себе все вирішив ще до війни, задовго, скажімо так, будівництво почалося значно раніше. Тому мене це питання взагалі не лякало, тим більше що я отримав від своїх клієнтів підтримку і розуміння, що далі ми рухаємося разом. На щастя, для іноземців-райтхолдерів, війна особливо не вплинула на їх плани щодо України

Війна дійсно лякала, я був з тих, хто її в такому форматі не очікував. Ну і як ти бачиш такий розвиток – чувак подає заяву про звільнення до війни, а після початку каже – почекайте, я тут трохи необачно вчинив?)

Зворотнього шляху вже не було, тому це мене і не лякало. Як би я вчинив, якщо не подав заяву до війни, при тому що все необхідне щодо фірми було готово, я не знаю, чесно.

Скільки людей у фірмі зараз? Зараз я можу розраховувати лише на себе і двох осіб, з ким працюю скажімо так, по аутсорсу, плюс одна особа піар-маркетинг.

Судячи із сайту, ти свторив ІР бутік, отже напевне маєш ідеї щодо партнерств з іншими юрфірмами. З AVELLUM буде таке партнерство? Я думаю що так, і воно десь вже є, ми розійшлися в дуже нормальних віносинах. Я взагалі ні з ким не прощався погано, тому зі всіма досі працюю )

Навіщо тобі своя компанія, яких тобі реформ в AVELLUM не вистачало?) AVELLUM надавав все можливе і все, що я просив, тут питань немає, але, по-перше, я бачу розвиток цієї практики більш якісний в рамках бутика, і, по-друге, основною ідеєю було те, що коли тобі щось не подобається, або просто відбувається не так, як ти хочеш, багато людей починають «разлагать колєктів», а я ще з початку розумів, що не подобається – створи щось сам і там буде так, як подобається саме тобі. Ну і основне – це ж такий драйв зробити щось самому і відповідати за своє життя, я навіть не уявляв як це круто.

Так ти не сказав найцікавішого: що тобі не подобалося і як ти зробиш це по іншому? Це було перше питання Колі насправді. Розумієш, мені не подобалася в цілому суть роботи в наймі мабуть, я думаю це основне. Коли ти робиш продаж послуги, а тобі за це дають лише маленьку частину, з часом ти до себе починаєш ставити питання – навіщо. І тут не питання до AVELLUM, так працюють всі. З часом я почав розуміти, що можу продавати більше, але за існуючою моделлю я не бачив в цьому мотивації, скажімо так. А враховуючи, що цифри в айпі важко порівнювати з основними практиками, то іноді виникає таке відчуття, що наче і так все добре, але ж не добре насправді. Час йде, Polikarpov law firm не створюється сам собою ітд.

Коли ти вперше подумав, що хочеш мати власну фірму, і скільки часу минуло з тієї думки до моменту, як ти остаточно вирішив таки її створити? Коли я звільнявся з Рошен три з гаком роки тому, його керівник мені одразу пропонував це зробити та підтримати роботою, але я був не готовий до цього в принципі, перш за все ментально. І десь рік тому я дійшов до того, що може вже пора про це думати більш серйозно.

Чого ти найбільше боявся, або що найбільше обдумував протягом цього року? Боявся, що буде, якщо не вдастся. Типу повертатися знов у велику фірму?.. а що люди подумаюсь? Такі десь питання. Зараз взагалі такого немає страху, кудись дівся.

Хто твої найближчі конкуренти? Зараз я на всіх, хто щось створив сам, дивлюся з великою повагою і трохи вгору. Але я не новачок, в мене достатньо клієнтів, я в основному орієнтований на нерезів, я достатньо впевнений у собі, щоб з часов рівнятися на кращих, а я бачу серед них Сашу Мамуню з Анею Прохоровою.

А чим ти від них відрізняєшся? Вони великі, а зараз бути великим не дуже зручно, я думаю. Тому я буду намагатись це використати.

Як саме ти це будеш використовувати: ціною, швидкістю? Ну і плюс МамуняІР не дуже то і великі.

В рамках айпі бутиків такої якості, вони великі. Я думаю, і ціною, і швидкістю, і мережою контактів.

Тобто у тебе краща ціна, більша швидкість і більша мережа контактів? А як же якість — ти ж один, тобто сам собі і рейнмейкер, і юрист, і адміністративний директор. Я думаю, якщо рахувати це все «на особу», то саме в цьому в може бути перевага. Але час покаже

IP style і Синергію ти конкурентами не вважаєш? Я хочу створити найкращий IP-litigation бутік. Дівчат я дуже люблю і поважаю

Клієнти пішли за тобою із AVELLUM?

Багато пішло, дійсно. Але дехто і залишився, це нормально

Хортиця і Рошен будуть працювати з тобою?

Вже працюють. Але я не супроводжую їх повністю, там працюють дуже професійні керівники напрямів по айпі. Це точкові питання

У постскриптумі допису у ФБ про створення фірми ти розшифрував логотип. Я так розумію, не у одного мене була інша асоціація. Яку асоціацію найчастіше чув ти? І таку також чув ) але ж слухай, це ж добра асоціація, хіба ні?)

Яка? Що це початок чогось дуже доброго )

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password