Адвокат Денис Федоркін вийшов під заставу у 8М гривень (інтерв’ю)

Денис Федоркін адвокат
  • Минулого тижня ДБР затримало адвоката Дениса Федоркіна, керуючого партнера адвокатського об’єднання Law Business Association, начебто, за вимагання “400$ тисяч або двох квартир”.
  • У суботу суд обрав йому запобіжний захід — тримання під вартою, або заставу у розмірі 8М гривень.
  • В понеділок зранку дружина Дениса внесла заставу, і от Денис на волі.
Денис Федоркін адвокат

Ми написали матеріал про те, що Денис Федоркін затриманий, одразу, щойно з’явилася інформація (реліз ДБР). Ми написали Денису, аби дізнатися його версію, але відповів він на наше повідомлення лише вчора. Що, в принципі, зрозуміло. Отже, ми початилися із Денисом. Читайте і кажіть, що думаєте.

Діма: Почну з простого: розкажи будь ласка, що сталося.
Денис: 28.10.2021 року працівниками ТУ ДБР в місті Києві проводились обшуки у мене в в дома, в офісі адвокатського об’єднання та моєму авто. Обшуки проводились без ухвали суду. Шукали документи, які апріорі в мене не могли знаходитись.Також шукали грошові кошти. В результаті обшуків:

  • житло – нічого не виявлено, та не вилучено (грошові кошти відсутні)
  • офіс адвоката – вилучено усю копіювальну техніку з офісу, блокноти із записами, намагались вилучити адвокатське досьє, після роз’яснення недопустимості – повернули, грошові кошти не виявлено та не вилучались. Мали місце ще й інші порушення, які зафіксовані у зауваженнях до протоколу
  • автомобіль адвоката – вилучено мобільний телефон адвоката, грошових коштів не виявлено та не вилучались.

Ізюминкою стало, що заявитель був присутній на обшуку і виконував функції менеджера по переносці грузів). Виконував всі вказівки слідчого. Це якщо коротко. Припускаю, що по відношенню до мене (я вже так зрозумів) було спец замовлення

Так, я це саме такими словами читав вже у ФБ. Але ладно, зайду з іншого боку. Як відбувалося затримання? Лицем в підлогу клали?
Так трохи підкопіпастив)

Їду я спокійно з офісу до свого дому.Бачу, що за мною їде не відомий мені автомобіль.Зробив декілька маневрів, зрозумів що слідкують. Заїхав на заправку під камери (думаю, що там хоч якась охорона є). Вибігли, намагалися в авто увірватися. Я трохи приспустив вікно, питаю хто такі і що хочуть.

Відповіли, що дбр і затримують мене. Я сказав, що я спокійно виходжу. Щоб я по нормальному і вони по нормальному.Вийшов, запитав причину затримання. Скажу, що до такого питання вони не були готові 😂

Далі мені почали розповідати історії. Провели особистий обшук, обшук авто. Звичайно ж нічого не знайшли

Як прокурор під час обрання запобіжного обгрунтував необхідність саме у взятті тебе під варту?
Посилалися на нсрд. Але тут така справа, що нсрд яке вони приклали, я там надавав чисто юридичну консультацію в рекомендував звернутися до іншого адвоката (який зі мною ніяк не пов’язаний). Я розумію, що кожен би так написав. Але там фактажу зовсім не має

До клопотання про обрання запобіжного заходу у 99% долучають розсекречені протоколи та записи НСРД. Тобі вже щось показували? Протоколи, аудіо, відеозаписи? Що на них?
Повторюю. На них моє спілкування з клієнтами.Без провокацій. Вони вмовляли прискорюватися, я казав що потрібен час і що може вести інший адвокат. А мене вмовляли, щоб я вів.

Бабель писав, що тебе затримали разом із посередником, у якого у машині як раз і знайшли “рюкзак з великою сумою грошей”.
І посередник сказав, що мене не знає і ніколи не зв’язувався. Мене затримали по дорозі додому.З ким зустрічався заявитель не знаю. Сумки грошей у мене не було 🤷🏻‍♂️

А де територіально затримали посередника? Ти його теж не знаєш, виходить?
Я на Подолі. Посередник нібито на Печерську. Зв’язку з ним не було. Він це сам сказав і увага!!! Його відпустили. У мене ніякого навіть контакту з ним не було.

Шо саме сказав, сорі, я не зрозумівПро те, що контакту не було, я зрозумів. Ти в загалі без руля, хто то, чи ти все ж знаєш цю людину?
Я посередника ніколи в житті не бачив. ДБР його не затримали. Він сказав, що не знає мене, і ДБР не стало його затримувати.

Не дивлячись на те, що в НСРД тільки твої юридичні консультації, суд все ж обрав тобі заставу, значить погодився, що підозра обгрунтована. Як ти гадаєш, на основі чого суд прийняв таке рішення?
Є конкретна інформація, про замотивованість суду.

Ого, яка саме?
Це некоректне питання) Хай залишиться адвокатською таємницею.

Добре, ще повернемося до цього. Отже, ти на свободі. Заставу у 8 мільйонів внесла за тебе дружина. Чим вона займається, і як за 4 дні зібрала 300К доларів?
Не думаю, що моя дружина може бути предметом обговорення. Без образ.

Отже, на твою думку це була “торпеда”, правильно я тебе розумію? Якщо так, то чому ти так думаєш? Які взвгалі у тебе версії щодо замовн ка і мотивів?
Я займаюся адвокатською діяльністю. У мене є резонансні справи, а саме три. З участю як великого бізнеса, так і політиків. Де я як адвокат дуже не зручний як для опонентів, так і для правоохоронних органів.

Те, що це торпеда, тут до бабці не ходи.

Вчора ти написав у ФБ “Привет тем, кому придётся приносить публичные извинения.” Тобто у тебе все ж є вірогідна версія, чи ти береш на понт?
Для мене все зрозуміло.

Але ти поки не хочеш публічно говорити, яка це із трьох справ?
Ні звичайно. Всьому свій час.

Як ти збираєшся добиватися відповідальності тих, кому ти передава вітання, адже, виходить, що виконавцями були слідчі ДБР, розслідувати злочини яких має саме ж ДБР?
Питання не для обговорення.

Лишилося ще кілька коротких питань. Звідки взялося це дивне формулювання “$400 тисяч або дві квартири”?
Якщо знайдете на нього відповідь – скажете.

Розкажи про клієнта? Звідки він узявся: за рекомендацією прийшов, чи постукався з вулиці?
Прийшов сам по рекомендації. Подробиці – це адвокатська таємниця.

Скільки разів ви з ним зустрічалися? (дбр у релізі, що 10 разів).
Особисто – 4 рази.

Виходить, ДБР збрехало у релізі.
Так, як і все інше. Включаючи підозру.

Що ти маєш на увазі, не зрозумів – тобі не вручили підозру?
Підозру вручили. Я маю на увазі, що там в них ні прізвища не сходяться, ні місця, де хто був. Дуже видно, що вигадували на ходу і плутались.

Зараз, згадуючи ці зустрічі, ти розумієш, що на клієнті був жучок? Можливо, згадаєш якусь дивну поведінку клієнта або дивне питання, якій тепер у тебе є пояснення?
Так. Вмовляли все прискорити. Але я на таке не ведусь. І в них є підтвердження.

Тебе вже допитували як підозрюваного?
Ні.

І останнє питання одразу. Минулого тижня ми випустили про твоє затримання текст. Що ти про нього думаєш?
Думаю, що треба фільтрувати інформацію.

Яка саме інфа у нас недостовірна?

Адвокат Денис Федоркін вийшов під заставу у 8М гривень (інтерв'ю)

Ясно. Ну це версія слідства🤷‍♂️. Можна тебе попросити зробити селфі для ілюстрації до публікації?
Ні.

Говорив: @gadiuk
Питання готував борд Мертвих юристів.