​​ДБР затримало адвокта Дениса Федоркіна за вимагання $400 тисяч (начебто)

Федоркін
Федоркін

​​Це для вас ранок був добрий, а от для адвокатського об’єднання Law Business Association — не дуже. Зранку ДБР заявило, що затримало керівника цього АО за підозрою у вимаганні $400 тисяч.

Бабель першим опублікував новину із назвою фірми, тому на них і пошлемося, а не на якийсь там пресреліз ДБР.

Версія слідства така:

 • до подружжя прилетіло кілька позовів про оскарження права власності на належне їм майно. А ще заяви у поліцію. За інформацією ДОУ, це подружжя ІТшників, але хто саме і про яке майно йдеться, наразі невідомо.
 • з подружжям звʼязався керівник LBA та запропонував свої послуги.
 • він розповідав їм про нібито серйозність позовів і за підсумками понад 10 зустрічей запропонував згаданий вище гонорар дивної конструкції: “гроші або дві квартири” за вирішення питань.
 • питання обіцяв вирішувати у Мінʼюсті, поліції та судах.
  вчора, 28 жовтня, керівника LBA разом із якимось міньоном затримало ДБР під час отримання грошей.
 • вчора ДБР також сходило із обшуками до Святошинського районного управління поліції Києва.
  у міньона ДБР також виявило в автомобілі рюкзак з великою сумою грошей.

Да, ми теж ніколи не чули про цих тіпів. У Лінкедіні керуючим партнером значиться пан Денис Федоркін. Адвокат із таким самим іменем і прізвищем у реєстрі всього один і він по батькові Васильович. Цей пан є помічникомдепутатки Слуги народу пані Мезенцевої на громадських засадах.

Не довіряти АО ми не можемо, бо ось що пишуть копірайтери на сайті LBA: “Ми орієнтуємося на діловий стиль, рівень юридичних послуг та стандарти бізнесу, прийняті в розвинених країнах. Саме ця відмінна риса і виділяє LBA серед безлічі «традиційних» юридичних та адвокатських компаній України, роблячи нас не тільки сучасними, але і ефективними в своїй роботі”.

Маємо, любі дочитувачі, лютий піхвець як для юридичного бізнесу. За останні пів року це третя історія із даванням хабара адвоката і усі три стосуються Мінюсту. Попередні дві:
1) у квітні 2021 ДБР оголосило підозру Аллі Цимановській, юристці Ілляшев і партнери за, начебто, вирішення петоння у Мінюсті. Ми писали про це тут.
2) e липні 2021 ДБР затримало адвоката Світличного (АО Цезар) за, начебто, даванням хабара у 10к доларів. Наші деталі тут.

До речі, цікаве співпадіння:

 • “У ході розслідування задокументовано понад 10 зустрічей адвокатів та підприємців” – це фраза із липневої новини від ДБР по Цезарю.
 • “Під час розслідування задокументовано понад 10 зустрічей адвоката та потерпілих” – це із сьогоднішнього прес релізу ДБР.

Копірка? Чи це якась сакральна кількість зустрічей, які потрібно провести адвокату із клієнтом?

І ще жменька сакральності. Судячи з реєстру юросіб, Федоркін ще й був керівником Міжнародної громадської організації “Союз православних юристів в ім’я Архистратига Божого Михаїла”.

Я написав Денису Федоркіну і у ЛІ і у ФБ, та пані Мезенцевій. Сподіваюся, вони дадуть відповідь, як тільки матимуть таку можливість. Ми з радістю опублікуємо тут нову інформацію по сабжу.

А поки чекаємо відповіді, подивіться екскурсію Федоркіна по LBA для Young Business Club, цитую: “Наша компания обезопасит вас от правоохранителей”.

Текст: @gadiuk
Редагував: @rule_of_love