АПУ призупинило партнерство із Aver Lex

АПУ призупинило партнерство із Aver Lex

Щойно на сайті АПУ вийшов про це прес реліз:

  • Aver Lex повідомило АПУ про те, що ще 29.03.2022 вони надіслали своєму клієнту Януковичу В.Ф. повідомлення про припинення дії Договору про надання правової допомоги. [Ми публікували цей лист раніше, але у ньому не було дати надіслання листа].
  • Договір вважається розірваним по закінченню 30 календарних днів з моменту отримання стороною відповідного повідомлення.
  • Але 12.04.2022 р. партнер Aver Lex Ігор Федоренко  публічно оголосив про відсутність підстав у компанії припинити здійснення захисту В. Януковича:

«Ми за Україну та її перемогу у цій війні. Жодних висловлювань, дій громадянина України Віктора Януковича, які б суперечили цій позиції, нам невідомо. Підстав порушувати Закон та правила адвокатської етики — припинити здійснення захисту у справах, що перебувають на стадії передачі до суду після 7-8 років розслідування, щоб догодити Порошенку та його прибічникам, та не створювати їм незручностей під час наступних виборів — на даний час — не вбачаємо».

З огляду на це АПУ не вбачає можливості підтвердити спільність цілей та завдань АПУ та Aver Lex під час війни, що є передумовою партнерства відповідно до Меморандуму про співробітництво. 

Це зумовлює необхідність призупинення партнерства.

До речі, у релізі АПУ немає інформації про припинення участі Ольги Просянюк у правлінні АПУ.

Окремо АПУ засудило висунення їм будь яких ультиматумів. Нагадаємо, питання про припинення партнерства поставив Ілля Костін, він опублікував у ФБ ультиматум про те, що готовий припинити членство в АПУ і попросить своїх колег зробити те саме (потім він уточнив у віде озверненні, що це був не ультиматум). 

Ну і ще АПУ уточнило, що це рішення ніяк не стосується питання ототожнення адвоката з клієнтом.