|

Wilson Sonsini інвестували у лігалтех стартап Tangibly

​​Поки ми тут воюємо, у американської мега-галери Wilson Sonsini трапилася нова інвестиція у лігалтех — вони взяли участь у pre seed раунді Tangibly.

Wilson Sonsini інвестували у лігалтех стартап Tangibly

Tangibly

Tangibly це платформа для управління комерційною таємницею. Мені “платформа для управління комерційною таємницею” звучить як файл із паролями, тому пішов копати, як же воно робе. Але ні відео, ні презентацій, ні хоча б якихось картинок крім тієї, яку я додав, не знайшов. Логічно, чо, це ж комерційна таємниця.

Тому не ясно, як саме працює платформа, і чи вона вже працює взагалі, чи це лише прототип. Чуваки пишуть, що на платформі клієнт може обліковувати договори про нерозголошення конфіденційної інформації, управляти доступом до таємниць. Ось тут більш-менш детальна стаття про них, яку стартап скромно написав разом із партнером DLA.

Логіка стартапу така: комерційна таємниця нечасто патентується, тому цим обʼєктом опікуються юристи-судовики, а не юристи-інтелектуальники. Це означає, що опікуватися юристи починають тоді, коли вже є спір. А спір, як кажуть копірайтери Tangibly, виникає як раз через те, що злочинність організована, а комерційна таємниця — ні.

Рулить стартапом Tim Londergan. Він не юрист, працював у венчурному бізнесі, а до венчуру перебивався позицією СЕО у різних компаніях. Люблю стартапи із дорослими чуваками у керма.

Раунд

Всього вони підняли $1,3 лями. На кранчбейзі цей раунд чомусь розбитий на два (у лютому і у серпні 2022), але я рахуватиму як один. У раунді взяли участь 11 інвесторів, серед яких Jack Newton, CEO Clioі, ну і WS Investment Company — інвестфонд Wilson Sonsini.

Wilson Sonsini

Ви точно маєте знати цю фірму, якщо працюєте зі стартапами або працюєте з ІТ. Це, напевно, найбільш відома у вузьких колах американських ІТ олігархів фірма. Це вони, наприклад, робили IPO для Google, LinkedIn, Twitter, Lyft і Pixar. За кількістю патентних заявок вони за межами першої сотні, але от у загальносвітовому заліку юридичних фірм за виручкою вони займають десь 50 місце із оборотом під ярд.

Це далеко не перша їхня інвестиція у лігалтех. У 2020 році ми писали про їхню інвестицію у SixFifty – інструмент для автоматизації рутинної роботи. Я ще три інвестиції нарахував, але ми про них тут не писали, тож і сенсу про них згадувати жодного не бачу ні я, ні Хармс.

До речі, дозвольте вам, пані і панове, нагадати, що війна це не привід закидати бізнес, тим більше, якщо це юридичний бізнес, а тим ще більше, якщо це лігалтех. Наразі анкету про живі українські лігалтех проєкти заповнило так мало людей, що навіть соромно відкривати файл і рахувати.

Тому якщо ви знаєте когось, хто робить щось, хоча б віддалено схоже на лігалтех, то скиньте йому або їй ось цей лінк на анкету — https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKvF8W8-OQS1l8aU9ZfuJFoKbna7-stQDzhsNTLMNSlLe_mQ/viewform?pli=1