Site logo
Офіс Президента найняв американців Morrison & Foerster

​​Офіс Президента найняв американців Morrison & Foerster

2022-05-05

​​Що конкретно вони робитимуть, ніфіга не ясно. Ось як звучить скоуп робіт дослівно: “analyzing regulatory regimes, contextualizing new policies and actions, providing guidance on and assisting with U.S. government engagement, and updating advice in response to emerging conditions”. Хоча, у самій заявці до департаменту юстиції йдеться не лише про американські санкції, а і про санкції Британії та ЄС.

Трохи розуміння про те, чим тіпи будуть нам допомагати, можна знайти у розшифровці нещодавнього інтерв’ю Джона Сміта, партнера Моррісонів, співкерівника практики Національної безпеки (хуясі, і таке буває). Він пояснює, що введені проти росії санкції не мають аналогів, тому не всім однаково ясно і очевидно, до кого конкретно вони можуть застосовуватися, а до кого не можуть.

З цим контекстом я припускаю, що вони будуть допомагати Україні витягти найбільше із санкцій і блочити ті транзакції, які підпадають під санкції з низькою очевидністю.

Саме Сміт представляє Моррісонів у цьому проєкті. Від України проєктом займається Ростислав Шурма.

Morrison & Foerster це дуже немала галера із 1000 юристами у 17 офісах. Та ще і немолода — заснована 1883 року. Оборот у 2020 був у районі $1,15 ярди і за цим показником вона на 40 місці у світі.

Ну і гололвне: це все робитимуть про боно. Ось тут заява фірми до Департаменту юстицій за законом про іноземних агентів (той самий файлінг, про який йдеться вище). Там є Engagement Letter, за яким ці послуги фірма надає нам не просто про боно, та ще і прямі витрати на себе бере.

До речі, ми ще 19 березня писали, що ця цю галера відмовилась працювати на російських клієнтів, та ще і грошей задонатила.

@gadiuk

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password