Міша Юдін і Надя Денисюк нові партнерз в Axon Partners (вʼю)

Міша Юдін і Надя Денисюк нові партнерз в Axon Partners (вʼю)

Минулої п’ятниці Axon Partners оголосили двох нових партнерів – ними стали екс-сініари фірми, Міша Юдін з ІР і Надя Денисюк з судєбки. Ми витримали гросмейстерську паузу і записали інтерв’ю з обома сьогодні, в день народження Наді. Саме тому їй довелось відписувати нам з таксі по дорозі між зустрічами, паралельно дякуючи родичам за привітання і GIF-відкритки в вайбері. Міша ж виділив нам аж дві години, щоб у притаманній йому манері вступити в філософсько-інтелектуальну дуель із беззбройним співрозмовником (себто, мною).

Міша Юдін і Надя Денисюк нові партнерз в Axon Partners (вʼю)

У першу чергу, мої гратуляції з підвищенням, а Надю ще й з днем народження! Скільки тепер в Аксоні партнерів разом з вами, і скільки гребців?

Надя: Дякую 😉 Партнерів вже 9 (нас двоє нових), гребців немає, є лише команда, а їх 21 без партнерів.
Міша: Щиро дякую!) Рахую. Получається, дев’ять партнерів в тому чи іншому статусі)) 17 асоціатів і 4 фрілансери – тому що у нас є дуже важливі колеги, які формально не є працівниками, але їх можна сприймати як частину команди теж. Але врахуй, що один партнер і одна старша юристка зараз у ЗСУ.

У вас в практиках є свої гребці сформована команда, чи в холакратії це так не працює?

Надя: В холакратії все робе, ніннада) Постійно є два мідли і червень, ну і три партнери. Але практика відкрита для всіх, тому різні мідли і джуни, а також стажери, долучаються залежно від проєкту.
Міша: У 2021 році у нас відбулося формальне виділення окремих практик або холакратичних кіл в домені legal. У моїй практиці ‘IP & Media’ я одразу був лід-лінком, ще коли був сініаром, тобто в цьому плані небагато змінилося. Лідлінк – це людина, яка може призначати ролі – вважай, формувати склад і структуру кола, а також відповідає за постановку та виконання цілей для кола. В IP & Media зараз у нас чисто нумерично 10 людей, тобто 10 колег в тому чи іншому відношенні пов’язують себе з інтелектуалкою. Але серед цих людей є як асоціати (зокрема, навіть один юрист ‘виділений’ під конкретного клієнта), так і інші партнери. Також у практиці є судова фракція, яка займається спорами щодо IP – ці юристи є одночасно членами судової практики. Враховуючи це, я відповів би: так, у мене в практиці є команда, але її формування продовжується в режимі реального часу, ми очікуємо прийняти нових людей.

Скільки років вам довелось гребти в Аксоні і поза ним, щоб опинитись на цій позиції?

Надя: Ми ж про юридичний стаж? Бо чесно кажучи деякі скіли з першої роботи ріелтором збереглись.В юриспруденції, простигосподи, я вже більше 8 років (ого, сама офігіла). В Аксоні кращі з них 2 роки, 27 днів ♥️
Міша: Я прийшов в Axon одразу на позицію сініара в січні 2020 року. Виходить, шлях до партнера тут був 2 роки та 10 місяців. До того я 5 років працював юристом у харківському офісі IP-бутіка “Михайлюк, Сороколат і Партнери”.

Не шкодуєте, що подались в лоєри? Чи навіть не так – якщо не в юрбізі, то де б ви ще були раді себе реалізувати?

Надя: Ой, тонкий лід. Ніби ж і не красіво партнеру говорити, що він зря стільки гріб. Але я люблю свою справу (банально, знаю), тому ні, не шкодую (а могла б бути в ІТ, до речі 😁). І якщо я згорю, то відкрию B&B. Вже дуже люблю готувати сніданки і гостей 🙂
Міша: Дві причини, чому я досі працюю юристом – це те, що я спеціалізуюся в основному на IP, і те, що я роблю це в Axon. Інтелектуалка мене зацікавила ще з універу, коли ми вивчали спори між Apple та Samsung. А в Axon мене привів потужний HR-бренд і протестна харизма Гадомського, за яким я слідкував)) Я не ставлю перед собою питання вибору між юрбізом та іншими сферами як ‘або / або’. Скажімо, я люблю книжки і мене завжди цікавили різні філософські штуки, як пов’язані з правом, так і ні. Цим літом я спробував себе в перекладі філософської книжки, вона має скоро вийти. Як пов’язана з цим сфера (і з інтелектуалкою також) мене цікавить видавнича справа, і я хотів би колись цим зайнятися, хоч це і не виглядає як високомаржинальний бізнес.

Партнерство для вас — це більше про нові можливості (банально, більше бабла), чи про обов’язки (клієнти, нетворкінг, КРІ)?

Міша: Дивись, мій статус партнера передбачає, що я – product owner на проєктах, тобто я продаю роботу, а не просто роблю її разом із командою. В плані моїх власних бенефітів / обов’язків партнерство означає те, що я буду брати на себе певні комітменти щодо доходів, я входжу у партнерську вилку зарплат, на мене інакше впливатимуть результати наших регулярних оцінювань, ніж на звичайних юристів, а також я маю право на отримання дивідендів (але дивіденди у нас з’являються через рік роботи у всіх через опціон, тобто тут зміни лише в розмірі).
Надя: Знаєш, я з тих у кого комплекс відмінниці, тому відразу подумала про обов’язки (моя радість виражалась в одиночному прижку вверх, коли всі вийшли ☺️) . Але, я з тих збоченців, які пруться від відповідальності та обсягу роботи. Можливості йдуть як бонус, бо тепер можна менше робити роботу ручками, а більше про розвиток.

Як думаєте, партнери норм сприйняли б, якби ви відмовились від їхньої пропозиції стати партнером і залишились просто гребцями (бо більше люблю працювати руками, не хочу оцих всіх зустрічей тощо)?

Міша: 100% поставилися б норм, тому що у нас ніхто нікого насильно нікуди не тягне. Є думка, що нормальний розвиток юриста починається з джуна і закінчується сініаром. Той проміжок, який відділяє сініара від партнера – його складно визначити, це певний стрибок, він насправді може ніколи і не відбутися. Тому це цілком нормально, якщо хтось не хоче бути партнером (зараз або і взагалі).
Надя: Я ніколи не хотіла бути просто гребцем, але розуміла необхідність пройти цей шлях для себе (експертиза і скіли просто так ніде не візьмуться). Думаю норм сприйняли б, я добре роблю свою роботу. Але ж ми не шукаємо в партнери людей, які просто добре роблять свою роботу 😉

Звучиш дуже по-партнерськи! Тоді тримай доросле партнерське питання: у вас будуть рівні долі з іншими партнерами?

Надя: Я все таки юний партнер 😉
DLS: Але юний – не означає “зарплатний”?
Надя: Не означає 🙂 Достатньо таємничо?)
DLS: Фух, моя віра в Аксонів відновлена.
Надя: Я старавсі.

Окей, не буду вдаватись до одного хорошого руского персонажа з північно-східних боліт і питати в лоб скільки ви заробляєте. Але що у вас з партнерською формулою: де б ви поставили Аксон на графіку між старовірним локстепом зліва і повністю індивідуальною меріт-бейзд компенсацією справа?

Надя: Спитав в лоб, але як юрист) десь посерединці, але все змінюється залежно від моєї участі теж.
Міша: Я пропоную повернутися до цього питання хоча би за кілька місяців)) Чесно, я тільки починаю розбиратися з тим, як все це працює зсередини, тому не можу сказати, що у мене є закінчена картина в голові, яку я міг би порівнювати з чимось.

Як взагалі працюється вашим практикам в умовах війни? Є можливості для росту, чи треба терпіти?

Надя: Можливості для росту є завжди, але їх треба шукати. Чесно, я думала, що все буде гірше, але надія є 😉 [прим. в Аксону є Надія – звучить!]
Міша: Через те, що ми традиційно маємо найбільшу кількість клієнтів з IT, а ця сфера, як недавно писали, не просіла і навіть росте, то ми рухаємося доволі впевнено. В умовах того, що зараз не оптимальний час для офлайн-подій та інших традиційних способів маркетингу, нам навіть вдається отримувати дуже цікаві та навіть інноваційні проєкти, скажімо, на стику IP і крипти. Приємно, що деякі з нових клієнтів – іноземці, і вони не тільки не бояться працювати з українськими юристами, а і, здається, навпаки, раді саме такій співпраці.

Пора закруглятися, тому наостанок пару релаксових питань В партнерів Аксону є якісь неформальні традиції, типу снідати в Гудвайні по середах, виходити на кальян, разом жартувати над Дімою?

Надя: Добре, а то у мене зустріч з американцями і я маю клянчити гроші на волонтерку) Жартувати над Дімою це традиція крізь покоління (з партнерством нічого не змінилось). Поки всі розкидані хто де, тому думаю як тільки переможемо русню вернемось до сніданків та кальянів на обід 🙂
Міша: Я думаю, що до війни партнерські зустрічі могли проходити в цікавих місцях. Наприклад, в сауні. Жартую! Я про це нічого не знаю. Поки що у мене лише додався один новий чатік у Slack)) Але тут ще така штука: попри те, що окремі партнерські зустрічі безумовно є, у нас же не ієрархічна компанія. Немає якоїсь вежі за ровом із крокодилами, куди приходять партнери, сідають за круглий стіл і діляться секретами. А кальяни, спільні поїдання піци, жарти над Дімою і все інше – це не привілей партнерів, а звичайна річ для будь-якої нашої стратегічної сесії, чи навіть просто якоїсь тусовки в офісі.

Раз слово “сауна” прозвучало, нехай тепер Діма доводить, що все це вигадки і такого ніколи не було)) І останнє питання: ви вже занесли в календарі дні народження всіх хед оф лігалів, з якими працюєте?

Міша: Аякже! Їм я точно розішлю запрошення в сауну.
Надя: Я патімейкер Аксону, думаю про їхні дн ще того як вони про них згадають 🙂
DLS: Дякую за в’ю, а Надю ще раз з днем народження!
Міша: Дякую тобі 😄🤝 До речі, а ти підписаний на мій стоїчний паблік??
DLS: Українська Стоя? Так, підписався, як тільки побачив його в твоїх інтересах на фб, але не знав що він твій) 
Надя: Дякую за питання не в лоб 🙂 Було приємно з Вами поспілкуватись, колего) 
DLS: Ну шо ти судєбніка включаєш, нормально ж общались)
Надя: Це постіронія)) Але ок, не всі викупають)) Жарт, єслі шо)
DLS: Як мінімум, хтось один в цьому чаті не викупив) Я б сприйняв це як ейджизм, але ми, здається, ровесники))  
Надя: Хз хз)))

З нашими героями спілкувався член Борду DLS