Site logo
​​MH17 окружний суд Гааги закінчив розгляд справи по суті

​​MH17 окружний суд Гааги закінчив розгляд справи по суті

2022-06-10

​​MH17 окружний суд Гааги закінчив розгляд справи по суті

Точніше, суто формально ще не закінчив. Бо якби закінчив, то суд би мав за два тижні винести вирок. Тому вони оголосили перерву до вересня і у вересні повідомлять, коли саме вон ивстигнуть винести вирок: у листопаді, чи вже у грудні.

Пулатов записав на відео своє останнє слово. Каже, що не винен, і що дуже задоволений своїм захистом, який повірив йому і так якісно доводив, що ні він, ні його країна, не винні у трагедії.

Після останнього слова головуючий суддя Hendrik Steenhuis вже поза процесом звернувся до присутніх, а присутні крім прокуратури і адвокатів, ще кілька родичів загиблих, і 5-7 журналістів. Він подякував всім, хто ходив у засідання, і пояснив, чому суду потрібно кілька місяців, аби виголосити вирок — ну бо реально дуууже багато деталей. Та і процес з точки зору матеріального і процесуального права складний (сподіваюся, скоро викладу інтерв’ю із адвокатами, де про це з ними говоримо). А ще головуючий кілька разів згадав у промові ті десять днів, протягом яких суд заслуховував родичів загиблих: “це були дуже емоційні промови, і суд обов’язково врахує всі пояснення при винесенні приговору”.

Мені зі сторони здається, що всі учасники процесу прям дуже виклалися за ці майже два роки. І сам суд дуже добре постарався, щоб за процесом було зручно спостерігати: щоб ви розуміли, тут нас навіть бутерами годували. У суддів точно непроста задача, бо яким би незалежним не був окружний суд Гааги, родичі загиблих вважають, що винна росія ( і обвинувачені чотири фізичні особи), а JIT і прокуратура зробили чудову, як на мене, роботу, зібравши і пояснивши хто, звідки і як стріляв у літак. А росія усі сім з гаком років робила похерфейс і максимально заважала розслідуванню, хоча публічно всюди казала, що от якби ви в нас попросили докази, то ми б дали. Хоча просили — не давала. Обвинувачені теж не дуже то співпрацювали із судом, хоча публічно завжди казали, що от як ми дофіга суду допомагаємо встановити істини.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password