Site logo
Криптою не гребують навіть шановані галери масштабу Sullivan & Cromwell

Криптою не гребують навіть шановані галери масштабу Sullivan & Cromwell

2022-11-28

​​Якщо поміж відключеннями світла ви помітили, як впала крипта, то, повірте, це сталось не тільки через блекаути на обох берегах Дніпра — то оголосила банкрутство третя за розміром у світі криптобіржа FTX. До чого тут Sullivan & Cromwell? 

Криптою не гребують навіть шановані галери масштабу Sullivan & Cromwell
Криптою не гребують навіть шановані галери масштабу Sullivan & Cromwell

Ну, ок, ну, впав через те банкрутство біток аж на 23%, ну зникли кудись там ярд чи два баксів — хіба у крипті так не завжди? Вклались у віртуальні активи — отримуйте реальну прутню. Але в демократичному світі захищають інтереси навіть тих, хто вляпався у крипту. Або, принаймні, удають, що захищають. 

За банкрутство FTX, в якого вже навіть з’явилась сторінка у вікіпікі (!), взялась амерікен хайлевел вайтшу Sullivan & Cromwell. Ця галера з щось майже вісім сотен гребців має ревенью $1,765 млрд і історичну пристрасть до масштабних проєктів — колись фінансувала Панамський канал. Що вона забула у справі з криптою? Хтось порадив їй вийти із зони комфорту? S&C вже й допомагала FTX.US (посіпаці FTX, яка до банкрутства обслуговувала клієнтів у США) поглинати інших криптогравців, як-от Ledger Holdings. Щобільше, кімнату з табличкою “General Counsel” у FTX.US займає Ryne Miller, колишній партнер Sullivan & Cromwell. 

А ще цікаво, що Sullivan & Cromwell минулого року представляла і FTX, і Alameda Research у спільній заявці на придбання ніштяків збанкрутілої криптобіржі Voyager Digital Holdings. Хоча на сайті Sullivan & Cromwell пишуть лише про FTX.US, в судових документах стирчать вуха лойєрів з S&C на стороні Alameda Research. До цього фонду ми повернемося пізніше.

Зараз про гроші FTX говорять буквально наступне: «значна кількість активів або вкрадена, або зникла безвісти», —  відчуваєте прямоту і глибину оцінки ситуації? Це говорив партнер S&C James Bromley, представник FTX у федеральному суді в Делавері. До “значної кількості” належать, зокрема, $515 млн, які зникли вже після оголошення про банкрутство — чи біржу хакнули, чи хто зна. А ще — 1 чи 2 ярди баксів, які до оголошення банкрутства перекочували з FTX, як пише шановане Reuters, в отой Alameda Research, лівий хедж-фонд дядька Сема (Sam Bankman-Fried, засновник FTX).

“Хто зна” і “один чи два ярди” — найточніший опис ситуації з коштами інвесторів. Втім, бестлоєри Sullivan & Cromwell вже накручують свої робочі години, як ви кола біля кав’ярні з генератором і розеткою, щоб з’ясувати і де знаходяться активи, і що з них можна відсипать постраждалим громадянам. 

Забава з банкрутством триватиме довго, поважні галери як правило не швидять. Майте на увазі: якщо колись надумаєте рубатись з криптобаригами, в суд з ними може прийти галера найвищого ґатунку.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password