Site logo
​​Як Credit Suisse зухвало вбиває кокоси

​​Як Credit Suisse зухвало вбиває кокоси

2023-03-31

Як рішення Credit Suisse списати облігації CoCos на 17 мільярдів може вплинути на долю поглинання і на фінансову систему взагалі.

​​<strong>Як Credit Suisse зухвало вбиває кокоси</strong>
​​Як Credit Suisse зухвало вбиває кокоси

Як ви могли чути, швейцарський фінансовий регулятор сказав топам Credit Suisse, що вони продаються конкуренту — UBS, потім регулятор набрав UBS і повідомив, що вони купують Credit Suisse за $3+ ярди.

Credit Suisse це другий найбільший банк Швейцарії — країни, у якій громадський транспорт ходить точніше, ніж атомний годинник. Країни, яка змогла зберегти нейтральність у двох світових війнах, має надстабільну валюту та найдорожчий Максдональдс, у якому мені тільки доводилося бути.

І от раптом банк із більше ніж сторічною історією, символ фінансової стабільності цілої країни, йде по розкішниці.

Лишилося зʼясувати, до чого тут кокоси.

Як так? 

Credit Suisse пройшов довгий і непростий шлях до того, щоб накритися мідним тазом.

Ще вісім місяців тому на Financial Times вийшло відео розслідування про масштабні факапи банку за останні кілька років. Подивіться обовʼязково, там і аферисти рівня Медоффа, інвестиції у штучний інтелект із наслідками близькими до Енрону, фінансування військових кораблів для Мозамбіку через російський ВТБ, наркотрафік, публічні срачі топів банку через розміри будинків, та інші малоприємні для поважної інституції події.

Не виключаю, що до будь-якого банку, а тим більше, до банку зі сторічною історією, в принципі можна докопатися. Тому не варто поки що робити із Credit Suisse якесь глобальне зло.

Як відбудеться поглинання

У тому відео найочевиднішим завершенням ситуації FT бачили як раз поглинання їх UBSом — найбільшим і набагато більш косервтивним банком Швейцарії. Тому рішення точно готувалося заздалегідь і не стало новиною ні для кого зі сторін угоди.

За умовами угоди, акціонери Credit Suisse отримають 1 акцію UBS за кожні 22.48 акцій Credit Suisse.

У цій наразі найбільшій банківській угоді 2023 року на боці Credit Suisse працюють Sullivan & Cromwell та Cleary Gottlieb. На UBS працюють Freshfields, Clifford Chance, Davis Polk & Wardwell та Fried Frank. Latham & Watkins працює на Morgan Stanley, який виступає фінансовим консультантом UBS у цій угоді.

Але найцікавішу роботу робитимуть Quinn Emanuel, і от яку.

Коли буде про кокоси?

CoCos або Contingent Convertibles, або Additional Tier 1 bonds (АТ1) це облігації, які працюють дуже схоже до конвертованої позики, з тією різницею, що конвертація у акції відбувається не за рішенням позикодавця, а автоматично у той момент, коли банк припиняє виконувати банківські нормативи з ліквідності.

Для банку це зручний інструмент покращення ліквідності, бо вся заборгованість по бондам автоматично конвертується у акції. Ну а тримачі таких облігацій отримують вищу премію по таким ризиковим облігаціям у порівнянні з іншими облігаціями. Детально раджу на Інвестопедії читнути, що це і як робе.

І от у процесі поглинання зʼясувалося дві речі: що Credit Suisse емітувало таких облігацій на суму орієнтовно $17 ярдів і що замість автоматичної конвертації у аккції ці облігації просто списали. 

Якщо геть коротко, то зміни у проспект емісії облігацій, які дозволили списати їх, внесли лише 19 березня. Ось тут детальний розбір можливої позиції Квінів. 

Це може спричинити фінансову кризу? 

Я поки не розумію, навіщо вони це зробили. Можливо, це була умова UBS, або, можливо, таким чином регулятор просто “відстрочив” виплату частини заборгованості на час судових процесів, ну або акціонери Credit Suisse стали у позу щодо еквіваленту обміну акціями і простіше було ці $17 ярдів списати, ніж домовлятися.

Кокоси набули популярності після кризи 2008 року для підтримки дліквідності банків і на сьогодні їх емітовано на суму близько 250 ярдів.

Щойно стало відомо про ідею Credit Suisse списати ці бонди, власники кокосів, емітованих іншими банками, почали хвилюватися. Washington Post розбиралися із тим, чи може недовіра до кокосів підірвати банківську систему. Пишуть, що довіру до кокосів точно підірвали, але фінансова система має встояти.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password