Site logo
Чи можуть британські юристи працювати на росіян?

​​Чи можуть британські юристи працювати на росіян?

Чи можуть британські юристи працювати на росіян?

​​Ви ж напевно читали, що Велика Британія заборонила своїм компаніям надавати консалтингові послуги росіянам?

4 травня Велика Британія запровадила черговий пакет санкцій, які передбачали заборону британським компаніям надавати російським компаніям послуги з управлінського консалтингу, бухгалтерські послуги і послуги пяру.

Це для Британії істотно, бо, судячи з розрахунків уряду, 10% цих послуг британські фірми надають російському бізнесу.

Наші професійні послуги цінуються у всіх розвинених країнах, і саме тому ми перекриваємо ці послуги для вас — здичавілих мудозвонів” — сказав з цього приводу Бізнес Секретар Квазі Кватенг (Kwasi Kwarteng) у недослівному перекладі.

Частина санкцій про пяр стосується у першу чергу пропагандистських каналів типу РТ і Спутнік, які закуповують рекламу у місцевих ПР агенцій. Цікавіше про управлінський консалтинг і бухгалтерію.

Адже світові лідери — Велика четвірка аудиторів і Велика трійка стретегів всі позакривали офіси у росії. Ну ок, ще не позакривали юридично, а поки тільки заявили. Думаю, ці санкції потрібні, зокрема, і для того, аби у цих і інших фірм не було бажання перевести людей із російських офісів до хед офісів, переукласти договори і продовжити працювати.

Ну а відповідь на головне питання — ні. Ні, юридичні послуги під санкції не потрапили і англійські юристи можуть спокійно надавати послуги росіянам. Так, навіть тим особам, які напряму потрапили під санкції (для цього фірма має отримати індивідуальну ліцензію).

Ми писали ще у березні, що англійський юридиичний ринок не вистрибує із штанів у своєму бажанні припинити працювати із росіянами. Тоді речник Боріса Джонсона застеріг юридичні, бухгалтерські фірми та банки від співпраці з російським режимом. Але за юристів вписалося The Law Society.

Ну і тут я швидше згоден із The Law Society. Бо негарно країні з верховенством права забороняти своїм юристам научати осіб із країни, у якій право відсутнє як явище. Це все суто питання смаку, етики і здатності розрізняти запах грошей.

@gadiuk

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password