​​DOJ проти Apple

Минулого тижня Департамент юстиції США разом із прокурорами 16 Штатів звернулися до суду із позовом проти Apple. Вони звинувачують Apple у тому, що ті маючи ринкову частку у 60% встановлюють вибіркові обмеження для сторонніх розробників додатків, не дають доступ до ключових налаштувань операційної системи. І ще дрібно гадять, наприклад, навмисно погіршують якість відео дзвінків між iOS та Android; обмежують функціонал розумних годинників сторонніх виробників при підключенні до айфонів.

Думки юристів розділилися. От Вільям Ковачіч, бувший голова Федеральної комісії з торгівлі, а зараз професор з антимонопольного права у George Washington University Law School, каже, що “позов дуже добре виписаний і що Департамент юстиції вчиться на помилках, які допустив позивач у справі Epic проти Apple (це спір паблішера із Еплом щодо комісії, яку лишає собі Епл)”. Професорка з антимонопольного права у Vanderbilt Law School Ребекка Флленсворт (Rebecca Haw Allensworth) теж нахвалює позов:

“They told a very coherent story about how Apple is making its product, the iPhone and the products on it – the apps — less useful for consumers in the name of maintaining their dominance.”

Ось непогана стаття від Блумберг, яка навпаки, хитає позицію Департаменту юстиції із таким лейтмотивом, що позов побудований на доволі застарілих претензіях, які Епл вже майже виправив і взагалі:

“The lawsuit claims that the main reason people hold on to their iPhones is because Apple makes it difficult to switch, not because people — I dunno — actually like their iPhones”

Але допис, ясна річ, не про це.

В Україні теж все ще є Антимонопольний комітет і він генерує не аби які новини. Наприклад, минулого тижня вийшло розслідування Схем щодо очільника відомства пана Кириленка і незадекларованих активів його сімʼї. Якісь авто, квартири, будинки, земельні ділянки, набуті протягом його попередньої роботи прокурором та головою Донецької обласної військової адміністрації. Це дуже хороша журналістська робота, яка, швидше за все, не вийшла б такою хорошою, якби його знання економіки не обмежувалися КПК, а коефіцієнт інтелекту пана Кириленка був вищим, ніж температура його тіла.

Обовʼязково подивіться сюжет, якщо ще ні.