Site logo
Звільняти чи не звільняти юристів?

Звільняти чи не звільняти юристів?

2022-11-14
Звільняти чи не звільняти юристів?

На початку ковіду ми робили вʼю із Андрієм Пронченком, екс рульовим юридичної практики PwC. Тоді Андрій порівнював дві кризи — доткомів 2002 рооку і фінансової 2008 — і розповідав про те, як і чому Прайси під час тих криз діяли по різному. Під час однієї вони порізали людей чи не найпершими серед четвірки, під час другої ні. 

І от зараз у юридичній пресі зависло аналогічне питання: то звільняти вже, чи може не треба?

Проблема у тому, що звільнених фрешів або навіть досвідчених джунів нескладно і недовго замінити, як тільки буде відскок. А от сініарів і радників, які і деліверять, і у культуру вписуються, замінити ой як непросто і ой як довго. 

Минулого тижня в нас вийшли дві новини про звільнення у найбагатшій фірмі світу Kirkland&Ellis і у топових технологічних юристів Cooley. З високою мірою ймовірності скоро будуть новини і про звільнення в інших фірмах. 

Ну і от на Bloomberg Law вийшов свіжий текст, у якому порівнюються кризи 2008 року, ковідна криза і ця рецесія. Ось кілька думок зі статті:

— Цю рецесію не можна порівнювати із 2008 роком, каже Ральф Бакстер (Ralph Baxter), бувший керуючий партнер Orrick, який тепер, вибачте на слові, консультує юрфірми. Ця криза не така глибока, як 2008 року, і вона була очікуваною, каже він. 

— Рецесія вже не означає, що юридичні фірми мають прям одразу побігти звільняти людей, каже Джеймс Парк (James Park), UCLA School of Law. Бо під час недваньої пандемії фірми трохи попрацювади з ефективністю, дуже консервативно наймали людей, навчилися працювати із гнучкими графіками і, відповідно, гнучкими оплатам. Тож Парк не очікує насстільки великих хвиль звільнень, як під час 2008 року. 

— Іінші інсайдери, з якими поговорили журналісти, теж підтримують Парка у тому, що нас не очікує настільки глибока дупа, як у 2008. Зрештою, це не фінансова криза, сказало якесь анонімне джерело (цитуємо аноніма, бо Блумберг навряд би із джуном невідомої гелери говорив), а просто рецесія, яка лише має приборкати інфляцію.

Це звичайно втішні слова. Але слідкую далі. Бо щось сцикотно.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password