​​Заслужений юрист: про що це?

Заслужений юрист Ханін Кориневич
Заслужений юрист Ханін Кориневич

​​На день юриста Президент відзначив 20+ наших колег званням заслуженого юриста України.

Поговорив про те, що таке “Заслужений юрист” із двома свіжозаслуженими юристами: Антоном Кориневичем (представник Президента у АРК) і Семеном Ханіним (керуючий партнер Амбер, член правління ААУ).

Який алкоголь ти пив, коли дізнався про присвоєння звання заслуженого юриста?
Антон: Дружина придбала пляшку червоного вина. Відзначили пізно ввечері, бо вдень було багато роботи та робочих зустрічей.
Семен: Пришлось довольствоваться ситро. 😢. Печень решительно запретила пить алкоголь крайние 10 лет.

Як відбувався цей процес взагалі: ти сам себе номінував, чи хтось номінував. Якщо не сам, то чи знаєш, хто, і за які саме заслуги?
Антон: Я б себе сам ніколи не номінував, це суперечить правилам професійної етики. Можливо, це зробили мої колеги, з якими ми разом працюємо в рамках Комісії з питань правової реформи, або Офісу Президента України.
Семен: Меня номинировала Ассоциация Адвокатов Украины (ААУ). [О том, за какие заслуги], думаю, этот вопрос не ко мне. Хотя главной заслугой, если можно так сказать, считаю борьбу за уважение к профессии.

Це звання має якусь вагу для вас як адвоката?
Семен: Конечно. Впервые на таком высоком уровне отмечена Ассоциация Адвокатов Украины. Надеюсь, это только начало.

Що зміниться у твоєму трудовому житті після цього звання?
Антон: Ні, я як робив свою роботу, так і робитиму.

Коли ви працюєте у справі, і з іншої сторони з’являється адвокат, ви перевіряєте, чи є він заслуженим юристом і, якщо так, чи змінюється ваше ставлення до нього?
Семен: Я стараюсь проверять только себя. Мне как управляющему партнеру ЮК «Амбер» и члену правления ААУ важно, чтобы коллегам было за что меня уважать.

Мені здається, що звання заслуженого юриста України, як і, наприклад, заслуженого артиста, це відлуння совка. Ви так не вважаєте?
Антон: Я чесно роблю свою роботу. Вся моя професійна діяльність базується на цінностях та принципах, які ми, разом з нашою командою, сповідуємо. Ми ставимося до нашої справи як до чогось особливого та особисто важливого, до чогось, що більше «роботи», до чогось, що схоже на місію, покликання, якому ми віддаємо все, що маємо, знаємо, всіємо. І мені приємно, що ця робота, ця діяльність в межах цієї місії (покликання) була оцінена цим ключовим почесним званням для українських юристів.
Семен: Частично, как и любое звание. Но я хотел бы рассматривать это иначе. Хотел, чтобы наша смена училась у нас как работать и отдыхать, и еще выше подняла знамя адвокатуры.

Ну і останнє. Чи можна, на вашу думку, порівняти звання заслуженого юриста України із англійським званням королевського адвоката (Queen’s Counsel)?
Антон: Не знаю, все ж англійське звання QC більше стосується баррістерів, тобто юристів, адвокатів, які беруть безпосередню участь у судових засіданнях. Ураїнське ж почесне звання Заслуженого юриста вручається як адвокатам, так і іншим категоріям юристів, зокрема тим, хто не бере безпосередньої участі у судових засіданнях.
Семен: Ой, я не знаю. Да и не в званиях дело, наверно. Если моя работа, работа ААУ, позволит коллегам испытывать гордость за профессию, все было не зря.

@gadiuk

Нагадаю, статус заслуженого має інший непересічний юрист – пан Медведчук. Ми писали про ідею позбавити його цього звання. 

Заслуженный юрист Медведчук

 

Не стримуйте себе, пишіть у чятік, що думаєте про звання заслуженого юриста України.