Як юрист і фінансист створили барбершоп платформу з оцінкою в $750 млн?

барбершоп юрист
барбершоп юрист

​​Ця суботня мотиваційна історія для тих наших колег, які зараз сидять в офісі і фігачать щось термінове.

Страшно, дорого, непевний результат. Саме так думаєш, коли йдеш на татусеанс до незнайомого майстра в якийсь підвал, і коли починаєш власну справу. Надто, коли ти бестлойер, тому трохи в курсі задрочності ведення свого власного бізнесу.

Наші герої сьогодні — колишній лоєр Сонге Ларон (Songe LaRon) і колишній фінансер Дейв Салвант (Dave Salvant). Хлопці кинули галери і пішли у царину, про яку знали трішки менше, ніж нуль, бо їхній продукт Squire — це SaaS для барбершопень. Читала історію і думала, що в кінці буде щось типу: і померли вони у бідності. Але в кінці є оцінка бізнесу у три чверті ярда баксів і ніякий це насправді не кінець, а початок.

Чому все не мало вдатися. Ну, бо хто ви такі, блін?
На початку бізнесу у 2015-му ні Ларон, ні Салвант навіть не шарили, як склєпать мобільний додаток, не кажучи вже про те, як модно, дорого і молодьожно підстригти чужу бороду. Сонге Ларон народився у творчій сім’ї актора й художниці, а тому прагнув у житті простих нетворчих речей — мати стабільний дохід. Ларон вивчився на юриста у Єлі та й зашарудів паперами про злиття і поглинання у Skadden.

Це та Skadden, яку в нас прийнято не любити за давню історію з ЮВТ, то може воно й не дивно, що звідти він вирішив кардинально змінити своє життя.

Фінансер Дейв Салвант отримав диплом політолога в Нью-Йорку, попрацював банкіром в PMorgan і ще кимось в AXA. Новий життєвий шлях пацани обрали, надихаючись успіхом сервісів для онлайн-бронювання ресторанів.

Бо налажали з першою версією Squire
Мобільний додаток для барберів від лоєра і фінансера. Серйозно? Перша версія Squire вміла аж записувати клієнтів на сеанс, і Ларон з Салвантом якось вмовили спробувати цю приблуду десь зо 50 майстрів. Але без поширення і з обмеженими функціями Squire в роботі виявився, якщо коротко, хєротєкой.

Вже у 2016-му підприємці вирішили зайти зсередини і купили занедбану барберію, в якій самі запряглись практичну в усю операційку (окрім безпосередньо кромсати волосся, бо на це у Нью-Йорку потрібна ліцензія). Коштувало третину всіх грошей, зате дало підконтрольне і безкрайнє поле для тестування.
Так з’ясувались больові точки бізнесу, і тепер у Squire окрім запису клієнтів можна вести облік та звітність, торгувати барбершоповими ніштяками, навіть розподіляти чайові. Squire робе аналітику і показує найефективніших працівників, найпопулярніші та найнікомунахрєнневпавші послуги, товари тощо.

Бо ніша і кольоровий маркетинг
За даними IBISWorld, в США працює 109 000 барбершопень, що балуваним інвесторам на початках здавалось малою нішею. Окрім того, Ларон і Салвант зіткнулися з упередженням, що їхній бізнес орієнтується лише на небілу аудиторію.

Щоб догодити інвесторам, перші візуали Squire містили зображення білошкірого бороданя — о, можете собі уявити, який фідбек отримали засновники в часи BLM. Урок засвоєно і тепер на матеріалах Squire немає зображень людей взагалі. Ідеально.

Бо карантин, врешті-решт
Тут пацанам трохи пощастило: вони встигли завершити раунд у $34 млн фондування 7 березня 2020 року, буквально за пару хвилин до закриття всього світу на локдаун.

Карму вони чесно відпрацювали: на карантин скасували плату за підписку, а до відновлення роботи барбершопень вже викатили нові актуальні функції — безконтактні платежі, очікування у віртуальній черзі тощо.

Онлайн-функції для офлайн-бізнесів are here to stay, тому інвестори вже забули і сумніватися у перспективності продукту. Влітку компанію оцінювали в $750 млн і вона підняла некислі $60 млн інвестицій завдяки Tiger Global. На сьогодні 2 800 барбершопень в США, Канаді та Великобританії юзають Squire, платять за це $100-250/ місяць та додаткові відсотки від транзакцій. А вже не лоєр і не фінансер зосереджені на масштабуванні свого бородатого дітища.

🖋@kater19

Так а ти що, помріюєш інколи про сайд-бізнес?