​​У MinterEllison відкрилася вакансія СЕО через згвалтування

MinterEllison згвалтування
MinterEllison згвалтування

Аннет Кіммітт пішла з позиції CEO австралійської юридичної фірми MinterEllison після того, як інший партнер фірми прийняв у клієнти Генерального прокурора, якого звинувачують у згвалтуванні.

Генерального прокурора Австралії Крістіана Портера звинувачують у зґвалтуванні, яке (можливо) відбулося у 1988 році. Начебто, під час дебатного клубу він згвалтував учасницю своєї команди. На той час дівчині, яка вважає себе жертвою, було 16 років. Генпрокурору теж було 16.

Дівчина звернулася до поліції минулого року, тобто через 33 роки після інциденту. Але у червні минулого року дівчина померла; відповідно, розслідування припинилося.

Але кілька тижнів тому друзі жінки надіслали на адресу австралійського Прем’єр-міністра листа, в якому знову звинуватили Портера.

Портер категорично спростовує причетність до згвалтування і найняв Пітера Барлетта – партнера топової автстралійської галери MinterEllison та бестлоєра у справах про дифамацію.

Дізнавшись з твітера про зв’язок MinterEllison з Портером, СЕО фірми Аннет Кімміт рішуче розіслала на всіх 2000 співробітників мейл, у якому повідомила людей про те, що робота з Портером – це помилка, яка завдає їй болю, а ще:

“The acceptance of this matter did not go through the firm’s due consultation of approval process. Had it done so we would have considered the matter through the lens of our purpose and values”.

Пітер Барлетт не забарився з мейлом у відповідь, де пише, що пардон, але “everyone is entitled to a presumption of innocence and legal representation”.

Думаю, Кімміт пішла з посади СЕО не самостійно, а її попросила рада партнерів, чи хто у них там розглядає питання про емоційні мейли СЕО на олстаф.

Ставлення до мейла та звільнення Кімміт розділило галеру і країну:

“We are not endorsing our clients, we are offering them our professional advice” – Розалінд Діксон, професор права Університету Нового Південного Уельсу;

“MinterEllison has sacked its CEO for daring to criticise the decision by a senior lawyer to advise Christian Porter on rape allegations without following procedures or considering staff wellbeing. Once again, a woman pays the price for speaking up,” – Лариса Уотерс, сенатор від партії зелених.

А ще злі язики в фірмі говорять, що противників Кімміт турбує не стільки презумпція невинуватості, скільки доля контрактів MinterEllison з урядом, а це приблизно 93 мільйони доларів цього року.

@Vitalii_Chemerys