Site logo

​​Трамп сьогодні отримає обвинувачення

2023-04-04

Дональд Трамп перший екс президент в історії США, якому предʼявлять обвинувачення у злочині. Пояснюємо, що там відбувається.

​​Трамп сьогодні отримає обвинувачення
(Світлина десь з інтернету).

Сьогодні в районі обіду по Нью Йоркському православному календарю (у нас це після 20-00) Сполучені Штати застигнуть у напрузі, бо Трамп має особисто зʼявитися у суд для предʼявлення обвинувачення.

Щоб ви розуміли масштаби події: вчора кілька телеканалів транслювали у прямому ефірі, як літак Трампа підлітав до аеропорту, як сідав, як котився до аеропорту, як із нього виходили якісь люди, потім виходив і сам Трамп. Відео довжиною 40 хв. Без звуку. Захоплююче. Найту Шьямалану і не снився такий саспенс.

Що відбувається

У четвер велике жюрі присяжних Мангеттену прийняло рішення про предʼявлення обвинувачення (indictment) Дональду Трампу.

Ця процедура більше за все схожа на вручення підозрюваному обвинувального акту. По суті, це старт судового розслідування.

Велике жюрі присяжних складається із 23 пересічних американців. Для предʼявлення обвинувачення прокурору достатньо переконати 16 членів жюрі. Саме обвинувачення до моменту його оголошення тримається у секреті, присяжні приймають рішення самостійно, підозрюваного і його захисників не викликають. 

Але очевидно, що втримати у секреті обвинувачення екс-президенту США складно, якась інфа та і витіче. Наприклад, витікло, що його планують звинуватити у 30 правопорушеннях, серед яких є як мінімум одне кримінальне. 

Порноакторка Stormy Daniels

Женщіна на імʼя Стефані Кліффорд, вона ж відома у Штатах порноакторка Stormy Daniels, наче як мала із Трампом якийсь нетривалий статевий акт. Трамп каже, що акт може був, а може і не було, але точно не статевий, бо, на його думку, Стефані не дуже то і красива. 

Тим не менше, прокуратура переконала жюрі у тому, що у 2016 році як раз перед виборами адвокат Майкл Коен (Michael Cohen) за дорученням Трампа сплатив Стефані $130К за те, щоб вона мовчала про той перелюб.

Трамп компенсував адвокатові витрачені кошти із призначенням платежу “за юридичні послуги” (до речі, заплатив він $400К, бо компенсував податкии плюс ще і бонус адвокату за бентежну роботу). Саме по собі неправильне призначення платежу не є злочином, але може ним стати, якщо таке неправильне призначення платежу є частиною іншого правопорушення. У даному випадку Трамп заплатив адвокату із коштів своєї передвиборної компанії, але американське виборче законодавтсво не передбачає можливості платити порноакторці за мовчання із бюджету кампанії. От і виходить злочин. 

Там наче і серйозніші злочини є

Проти Трампа дійсно є кілька розслідувань у різних штатах. Є ще (2) втручання у вибору в штаті Джорджія, (3) штурм Капітолія і (4) зберігання секретних документів. 

Так а що буде сьогодні в обід?

Сьогодні Трамп має прибути у суд особисто і вислухати, у чому конкретно його обвинувачують. Його сфоткають і відберуть відбитки пальців. Це формально. Неформально ще очікується якийсь цирк. Ні, Трампа не мали б сьогодні посадити у СІЗО.

У цій справі є відомий, але від того не менш цікавий парадокс. Ми спостерігали цей парадокс у рашці, коли садили Навального, а всі думали, от молодець, такий сміливий: путін не вічний, а Навальний повернеться із тюрми президентом. Тут схожа ситуація, але швидше за все буде інший результат. Після штурму Капітолію Трамп дуже притих. А починаючи з четверга новинами про нього завалені всі ЗМІ.

Одразу після новини про обвинувачення The Economist написав “Prosecuting Donald Trump over Stormy Daniels looks like a mistake” (тиць), маючии на увазі, що для будь якого іншого політика таке обвинувачення свідчило б про закінчення карʼєри. Але в образ Трампа легко вписується і порноакторка, і бажання купити її мовчання перед виборами. Тому для аудиторії Трампа це переслідування. Переслідування Прометея, який істиною про антиваксів та масонські змови героїчно освітлював простому народу темряву загниваючої демократії.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password