​​Стерненко v. Ґрати

Стерненко Ґрати
Стерненко Ґрати
А це його свіжий твіт

Стерненко у ФБ розніс публікацію Ґрат. ХЗ навіщо, бо Ґрати написали норм матеріал про те, що відбулося в останньому судовому засіданні у справі по “необхідній обороні” Сергія. Там відбувався допит експертів обвинувачення.

У пості Сергій каже, що:
1) “Експерти підтвердили, що для написання висновку вони залучили невстановлену особу“.
2) “Також експерти отримали мій годинник з перерізаним ремінцем, і так вигадали що я сам собі руку нібито порізав”
3) “експертиза прямо суперечить двом іншим, а експерти фабрикували свою писанину“.
4) “Інакше кажучи, писали що хотіли без будь-яких правил“.
5) “Інакше кажучи це антинаукова маячня, на підставі якої орли Венедіктової мені будуть просити дати 15 років”.

А от, що Сергій каже про самих журналістів:
1) “Ця публікація — “інформаційна атака на мене в інтересах Труханова, Татарова та Венедіктової“.
2) “Засідання було 8 днів тому. Але раптом кілька видань почало писати «новину» про нього саме учора, коли минув тижден”ь.
3) “Не взявши коментарі у мене чи моїх адвокатів, не згадавши про раніше опублікований висновок Головного державного бюро СМЕ та ігноруючи важливі деталі, які ставлять хрест на тій «експертизі» київських фальсифікаторів“.
4) “Що цікаво, Ґрати матеріал написали, вставивши у нього скани тієї «експертизи» прокуратури. Це означає, що вони її і надали їм. Ну або адвокат Татарова. Думаю, тези до матеріалу вони взяли там же“.
5) “Але про висновок установи вищого рівня, який руйнує дичину прокурорів чомусь журналісти забули. І скани його не додали”.
6) “Ґрати. Бабель. Громадське. УН. [Крім Ґрат, про це написали і інші медіа]. Сподіваюсь, ви це робили хоча б не безкоштовно і заробили на публікаціях. Бо безкоштовно підтримувати брехню чортів, які захищають тітушок і Труханова, та які хочуть закрити рота нам усім, це було б взагалі якось дешево“.

Так, я знаю золоте правило Трампа: “про героя потрібно писати добре, бо інакше то погане ЗМІ”. Або якщо про героя писати погане, то варто обов’язково написати і все хороше. Бажано, поганого геть трішки, а хорошого дуже дохуя, бо навіть герой розуміє, що має ж бути баланс. Матеріал про одне конкретне судове засідання, на якому допитували експертів обвинувачення, має охоплювати не лише це засідання, а все життя героя; без дитячих фото героя будь який матеріал буде неповним.

Да, мій тон зараз може здатися недоречним, бо Сергій ризикує свободою, а я, пишучи це, не ризикую нічим, крім бути проклятим у чятіку. А ще у Сергія підписників більше, ніж у цьому каналі коли-небудь було переглядів.

А от як на мене, тон доречний, бо на мій смак: 
— Ґрати нейтрально описали позицію обвинувачення, чим допомагають висвітлювати процес. Сам Стерненко і його захисники, до речі, зробили цей процес супер публічним.
— Стерненко накинувся на Ґрати, хоча
— експерти захисту будуть заслухані у суді пізніше, а зараз позиція захисту щодо експертів обвинувачення й так відображена в матеріалі Ґрат.
— Ґрати, швидше за все, напишуть про докази захиста і про експертизу, бо пишуть про всі основні події у процесах Стерненка і навіть мають цілу рубрику Сергія.
— Зради не видно.

Щодо скану експертизи не можу сказати напевне, але допускаю, що журналісти могли отримати документ із джерела, яке знаходиться набагато ближче до Сергія, ніж він пише у пості.

Мені дуже імпонує Сергій як судовий оратор. І я емоційно схильний більше вірити Сергію, ніж не вірити, і ходив підтримувати його під суд кілька разів.

Але то емоції. А от мозком я все більше схиляюся на бік звинувачення кожного разу, коли Сергій маніпулює (маніпуляцію я виділив жирним), у мене включається процесуалістичний рефлекс, що якщо людина маніпулює у пабліку, значить із позицією щось не те.

Прочитайте будь ласка той самий матеріал Ґратів і ткніть мене носом, де вони маніпулюють.

Писав: @gadiuk
Редагували: @melniq і @anticorruptio

Ми колись писали матеріал про іншу кримінальну справу, у якій Сергій Стерненко є обвинуваченим (так, у Сергія кілька кримінальних справ).  

У процесі Стерненка лажали всі

 

А ви слідкуєте за кримінальними провадженнями Сергія Стерненко?