​​Сашко Мельник перейшов із ВКП у ЄСПЛ

Сашко Мельник
Сашко Мельник

​​Як ви могли бачити, за день до закінчення 2021 (до речі, з новим роком) Сашко Мельник звільнився із теплої посади радника Василь Кісіль і партнери. А от чого ви не могли бачити, так це — куди ж Сашко подівся. А подівся він у місто Страсбург працювати юристом у ЄСПЛ. Поки він їхав маршруткою до суду у свій перший робочий день, ми коротко переговорили:

Де ти побачив вакансію і як відбувався процес від еплікейшону до наказу про призначення?
Сайт Ради Європи. Конкурс проходив ще в 2019 році. Було три етапи – резюме, тестування і співбесіда. Після конкурсу перший раз мене покликали на роботу у 2020 році, але я тоді вчився в Англії. Ось тепер покликали вдруге.

Чим конкретно будеш займатися?
Буду виконувати функцію «фільтра» – аналізувати заяви з України на предмет їх допустимості (admissibility), готувати проекти рішень.

Ти плануєш далі за кордоном практикувати, чи колись умним повернешся?
Для мене це точно не еміграція – попрацюю, повчусь у великих, і одного дня повернусь (hopefully).

За підрахунками Сашка, у “секції України” десь 20 душ людей. Цифра не точна, бо він сьогодні перший день. Як ви знаєте, у перший день всі на одне обличчя, то може їх там всього двоє робе.

До речі, Сашко ж був членом борду і секс символом Мертвих юристів. У цю посаду він вчепився відчайдушно, і, якби хто питав, лишається.