Site logo
Пригожин проти Bellingcat

Пригожин проти Bellingcat

2022-09-25
Пригожин проти Bellingcat

У грудні 2021 Пригожин звернувся із позовом до засновника Bellingcat Еліота Хіггінса (ага, це Елліот засновник, а не Христо Грозєв) до високого суду Лондона. Чесна людина обурилася, що проплачений писака твітив про те, що Пригожин є організатором приватної військової комппанії Вагнер і саме Пригожин має нести відповідальність за дії компанії у ПАР та у країнах Близького Сходу.

Цей позов Пригожина — класичний приклад явища під назвою “ляпаси” (SLAPP, Strategic Litigation Against Public Participation) і ми писали про нього ось тут.

Так от, позов готувала фірма Discreet Law (англійська галерка на 7 людей), але у травні 2022 юристи подали клопотання про вихід із процесу через те, що після вторгнення росії в Україну працювати на росіян це ядерний удар по репутації. Пригожин намагався знайти інших юристів, але безрезультатно. Bloomberg Law дістали коментар якогось юриста із топової англійської галери: “if the firm took up his case, there would be nothing left of our firm”. Суддя закрив провадження.

Після демаршу англійських юристів і судді Пригожин написав до суду гнівного листа. Сам цей лист я не знайшов ніде, але знайшов коментарі, начебто судді, про те, що це був прям дуже емоційний лист. Пригожин у листі жаліється, що не зміг знайти жодної фірми, яка б підхопила справу, а також що англійські судді не такі вже і незалежні, як виявилося.

Пройшло лише чотири місяці, Пригожин, видно, звикся із жахливим наклепом і спокійно під камери вербує у СІЗО якихось чмонь до себе у ПВК “Вагнер”.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password