Site logo
Повзуча консервація правосуддя від Jones Day: церква, діти, електрошок

Повзуча консервація правосуддя від Jones Day: церква, діти, електрошок

2022-12-16

Як Jones Day плавилося в бік церковного консерватизму й середньовіччя.

Повзуча консервація правосуддя від Jones Day: церква, діти, електрошок

Може, ви помітили, що поки ми воюємо за “цінності західного світу”, той західний світ деякі з цінностей скасовує. Мова, звісно ж, про столицю демократичних поглядів — США. У шановних колег в NYT вийшла розлога стаття про деструктивний розвиток юриспруденції США з подачі галери Jones Day – перекажу вам тут цікавинки цієї позорної для сучасних лоєрів історії.  

Одна справа, коли дичину впроваджують популісти-політики, а інша – коли це послідовно роблять наші з вами колеги. Юридичний супровід і виборчої кампанії, і власне владарювання Трампа здійснювала поважнєйша галера Jones Day (заснована в позаминулому столітті, ревенью десь понад 2 ярда баксів). 

Працюючи лиш за хліб насущний та воду (на справи Трампа йшли години por bono), лоєри натомість отримали доступ до призначення багатьох посад, адже юридичним радником Трампа у Білому домі практично з дня інавгурації став Дон МакГан (Don McGahn), партнер Jones Day (далі буду писати JD), головна юридично-політична перлина в короні феєричних призначень, сваха всея американської юриспруденції часів “помаранчевого” Дональда. 

Поки демократи обурювались, що Трамп віддав призначення суддів якимсь дурашкам з Federalist Society та лоєрам JD на аутсорс, сам МакГан віджартовувався, що це не аутсорс, а інсорс (жартик для тих, хто спік інгліш): “We didn’t outsource it. We insourced it!”

Не забуваймо, що мова про країну, з якої походить братство емвей – тож там, де вже просочився один партнер з галери, згодом з’явились і наступні. За неповні два роки на посаді МакГан привів у Білий дім ще п’ятьох лойєрів з Jones Day, а шістьом намутив топ-посади в Адміністрації. Та найбільшим вплив свахи з JD був на юридичне середовище, і вплив цей був дико консервативним. 

З моменту, коли JD очолив Стівен Броган (Stephen Brogan) в ламповому 2003 році, галера стала впевнено нахилятися вправо і в церкву. Неясно, чому галера обрала саме такий курс, але виникає думка, що Стіві й Ко отримали від Синього Кита завдання вибити американців з ліги гравців за здоровий глузд. Дон МакГан, слідуючи наративу JD, влаштував до федеральних судів по всій Америці понад 100 консерваторів. 

У Верховному суді призначенці Трампа і МакГана долучились до від’ємного забезпечення конституційного права на аборт і відокремлення церкви від держави; обмежили повноваження штатів контролювати зброю, та покромсали повноваження федеральних регуляторів. Шо судді, призначені з подачі JD, шо просто лоєри родом з цієї галери діяли відповідно до в цілому консервативної політики JD.

Чесно, відстежувати карколомні кар’єрні ліфти юристів з JD до високих судових посад було  ̶з̶а̶з̶д̶р̶і̶с̶н̶о̶  складно, але деяких все ж тут опишу: 

  • Грег Кацас (Gregory Katsas), довго був партнером в JD, а у 2017 році став окружним суддею Апеляційного суду США округу Колумбія, з номінації Трампа (гольовий асист від МакГана). Окрім корисної для консервів діяльності за часів Трампа, вже після нього, у 2021 році, наприклад, резонансно присудив скасувати заборону FDA на застосування до пацієнтів з обмеженими можливостями якихось стрьомних електроприладів GED (з віддаленим керуванням, сорі, не могла не уточнити про це) у не менш стрьомній богадєльні Judge Rotenberg Educational Center в штаті Массачусетс; 
  • Ерік Мерфі (Eric Murphy) і Чед Рідлер (Chad Readler). Йдуть в одному пункті, бо і працювали разом в одному з офісів JD, і Трамп їх номінував в одну контору — окружними суддями до Апеляційного суду шостого округу в Цинциннаті. Там вони вірою і правдою захищають інтереси консервів з 2018 року;
  • Стівен Вейден (Stephen Vaden), теж парніша з Jones Day, у 2018 році отримав посаду в Міністерстві сільського господарства, а вже у 2019 році став суддею у суді США з міжнародної торгівлі. Не Верховним судом єдиним, так би мовить;
  •  звісно, Кетрін Мізель (Kathryn Mizelle), наймолодша людина, обрана президентом на посаду судді довічно. У свої тоді 33 роки у 2020 році вона стала окружною суддею Окружного суду США Середнього округу Флориди; до призначення працювала в JD з кримінальними процесами та апеляціями, а після – практично одразу потрапила в заголовки новин, бо взялася кенселити ковідні ініціативи вже демократичної влади Байдена, створюючи прецедент для обмеження впливу уряду на регулювання сфери охорони здоров’я.

Галера просочилась не тільки широко, але й глибоко. Навіть і зараз, коли і Білий дім, і Конгрес тіпа вже перейшли під керівництво демократів, саме ті, приведені республіканцями лойєри, впроваджують праве правосуддя. Ні, не “правильне”, а саме “праве”.

Один зі свіжих прикладів: влітку 2022-го Верховний суд США обмежив можливості Агентства з охорони довкілля регулювати викиди вуглецю від електростанцій. Тепер Байдену стане складніше досягти своєї мети (точніше, своєї передвиборчої обіцянки) скоротити викиди парникових газів вдвічі до кінця десятиліття.

Рішення проти обмеження викидів не випадає з когорти консервативних рішень цього складу суду. А наслідки, як пишуть шановні колеги-оглядачі, можуть виходити далеко за межі екологічної політики. Воно констатує, що Верховний суд США не тільки не вболіває за майбутнє планети, а й не чує баба запит від адмінорганів на місцях на збільшення своїх повноважень. Вочевидь, добре чує голоси вугільної промисловості та консервативних штатів.

Ще про грошву. До кінця 2020 року JD отримала близько 15 млн баксів від різних версій активності з Трампом. Це склало приблизно 0,1 від 1% від загального доходу фірми за той період. Тож, якщо хтось хотів виправдати співпрацю з Трампом грошима, які не пахнуть — у вас не получиться. Jones Day  вписалась не за заробітком, а за владою і можливістю шерити свій канонічний консервний наратив в юриспруденції. В парі з прецедентним американським правом, ця двіжуха залишиться з ними надовго, навіть якби консервні рішення перестали приймати просто зараз. Але ж вони не перестають.

Що отримав Трамп від президентства? Багато фоток з лідерами інших країн у високій якості (так, я утрую, але терпіть). Що отримали Jones Day? Вплив. Тут вживаємо час контіньюз, бо вони і отримали, і продовжують отримувати, і продовжать отримувати. Людішкі на призначених ними посадах ще довго прийматимуть вражаюче довбойобські рішення.

До речі, ми вже колись писали про улюблені юридичні галери Трампа, якщо пропустили, то ось:

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password