​​Остап Семерак, новий партнер ВКП – про лоббі

Остап Семерак партнер ВКП

​​Вчора Vasil Kisil & Partners розжилися новим партнером, Остап Семерак очолить практику адвокатції. Запиляли із Остапом бліц по сабжу.

Остап Семерак партнер ВКП
Фото люб’язно поцуплене із ФБ Остапа і оброблене невідомою осорбою

Ви робили революцію на граніті, коли я ще навіть не навчився карбід за гаражами водою поливати. Чи можемо ми перейти з вами на ти будь ласка?

Звичайно так)

Все життя ти займаєтеся політикою/державотворенням. Чи не відчуваєш ти дискомфорту, переходячи навіть не стільки у консалтинг, скільки «в опозицію до всієї держави»?

Справа у тім, що політика нами всіма займається. І лише невелика частина з нас займається нею. Це цікавий процес, але не всій в Україні його розуміють. Публічна адвокація і лобізм це є теж політика. Дискомфорту нема, є відчуття задоволення продовжити добру справу покращення життя для всіх, але в іншій ролі.

Да, пам‘ятаю цю тезу Піховшека. До речі, ти згоден із моєю тезою про те, що адвокат завжди в опозиції до держави? Розумію, що ти не адвокат, але ж ти працюватимеш в адвокатському об‘єднанні.

Адвокат перш за все на стороні клієнта. І не треба боятися захищати когось від держави, бо цим ми робимо державу кращою і сильнішою.

Та я не стільки про боятися, скільки про твій перехід із державотворення до роботи «проти держави».

Я про те хто на чиїй стороні)

Ну ок, рухаймося далі. Замість просити пояснити, що таке публічна адвокація, скажи, як виглядає твій ідеальний клієнт ВКП і його ідеальний проєкт?

Той який хоче досягти більше ніж я очікую і не знає як це зробити без мене!

Тааак, ясно))) Добре, спитаю інакше: які продукти і послуги ти будеш продавати?

Ми пропонуємо стратегії діалогу, який приведе до бажаних та кращих рішень.

Думаю, що будь-яка юридична фірма робить те саме. Кого із юридичних фірм ти бачиш своїми прямими конкурентами і що є у ВКП, чого немає у цих конкурентів?

Я думаю що багато б юрфірм хотіли працювати в секторі публічноі адвокації, але поки в Україні це терра інкогніто. Ми відчуваємо себе першопрохідцями і є зацікавлені в об’єднанні зусиль з нашими конкурентами для переходу України від ринку «рішал» то легального ринку лобіювання.

Ви будете лобіювати закон про лобіювання?

Вважаю це дуже важливим етапом. Ми хочемо долучитися до процесу.

Ти працюватимеш сам, чи вже маєш команду у практику, або можливо маєш плани по побудові команди до кінця року?

У ВКП ми тільки почали. Команда дуже мінімальна вже є. Це люди з досвідом роботи в секторі держави. Ми будемо бачити як підуть справи.

Ти надовго і всерйоз у юридичний консалтинг, чи це тимчасовий прихисток перед наступним політичним призначенням?

Ми розуміємо, що для досягнення позитивного результату та наших цілей треба мінімум 1,5-2 роки. Сподіваюся нам вдасться зробити все у визначений термін. Далі будемо бачити!

Останнє питання: на якомусь зливному бачку читав, що десь у 2012 році ти чи то запрошував, чи то організовував приїзд Навального в Україну. Що ти про нього скажеш?

З Навальним у познайомився у 2012 році на Болотній площі під час мітингу рос опозиції. Я справді хотів би його бачити в Києві. Це дало б нам всім краще розуміння його цілей та ідей. Так не сталося. Наше знайомство не переросло у тісні контакти. Я не завжди згоден з його публічними заявами, але вважаю, що режим Кремля використовує проти нього неприйнятні методи боротьби. Я їх засуджую.

Питав @gadiuk