Site logo
​​Останні дні слухань кримінальної справи по MH17

​​Останні дні слухань кримінальної справи по MH17

2022-06-09

Останні дні слухань кримінальної справи по MH17

​​Останні дні слухань кримінальної справи по MH17

Завтра закінчуються слухання. Суд винесе вирок не раніше листопада 2022.

Ми на Мертвих готуємо великий матеріал про цю справу, бо у ній дійсно багато чого незвичного: зафотошоплені докази, фейкова смерть обвинуваченого, заслуховування десятків родичів загиблих, стеження за адвокатами, застосування нідерландським судом українського права, російські боти і, звичайно ж, ядерна російська пропаганда.

Зараз я слухаю заключні заперечення сторони захисту і у мене немає жодного питання до того, як захист Пулатова, а це два партнери локальної галери, веде процес. Як на мене, вони мають максимально токсичного клієнта для фірми, адже очевидним є припущення, що він під яким небудь державним захистом рф і це саме рф розробляє і фінансує його захист (я наразі не маю цьому підтверджень, але гіпотеза така є).

А питань у мене не виникає тому, що вони монотонно докопуються до деталей всього: того, як виглядали уламки літака, який хімічний склад уламків ракети, як виглядають сліди гусениць від БУКа. Роблять це трохи скучно і без запалу, як на мій смак (прокуратура місяць тому робила це набагато цікавіше), але ж і не лізуть у політику, не рвуть на собі мантію і не кажуть, що Пулатов це герой, який рятував в Україні російську мову від посягань кривавого Бендери. Хз, чи зрозумілий у мене вийшов натяк.

Але от що найцікавіше сьогодні.

Це дуже публічний процес. З одного боку, російські так звані ЗМІ з перших хвилин трагедії із притаманним їм ядом відпрацьовували цю тему всюди, куди дотягувалося російське уявлення про свободу слова. Як я розумію, прокуратура Нідерландів у відповідь теж захищає свою позицію у публічній площині і робить це досить креативно: зацініть сайт, який вони запиляли місяць тому —

https://criminalfilesmh17.prosecutionservice.nl/introduction#

Тут три частини: загальна інфа про ситуацію, доставка БУКа, постріл і повернення БУКа. Все написано нормальною мовою, із інтерактивної картою, відосиками і тими самими перехопленнями розмов.

Так от, сьогодні захист у своєму заключному слові звинуватив прокуратуру у порушенні презумпції невинуватості, адже на сайті:
1) є лише позиція прокуратури, але немає позиції захисту,
2) немає застереження про те, що це лише позиція обвинувачення, а не встановлені факти.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password