​​Строки: судова статистика від OpenDataBot

​​Строки: судова статистика від OpenDataBot
​​Строки: судова статистика від OpenDataBot

Судова статистика і візуалізація це класна річ, шкода, що її поки мало в Україні.

Ось OpenDataBot порахували реальні судові строки, а точніше, скільки часу проходить від подачі позову до підготовчого засідання у справах про розлучення — 2 місяці (у середньому).

У адміністративних процесах (рахували податкові спори) це 49 днів. У господарських (рахували стягнення заборгованості) — 42 дні.

З одного боку, це дуже хороші показники, враховуючи гігантський недобір суддів: за даними того ж ODB, із 7 тищ посад суддів із повноваженнями лише 38%.

Але важливіший інший бік. Сам факт призначення засідання — це взагалі не показник. Так як готуються до засідань українські судді (ніяк) — можна призначати і з сьогодні на завтра. Все одно призначать вісім засідань на 10:15, а о 16:00 почнуть розглядати першу справу, бо “суддя був у іншій колегії”. Тому підготовче засідання може тривати рік-два з усіма відпустками та експертизами, а потім ще основне десь під рік.

В тій же Естонії чи арбітражах 6 місяців між позовом і першим судовим засіданням об’єктивно йдуть на глибоке вивчення справи, підготовку внутрішніх бріфів для судді. Там в засідання суддя приходить з матеріалами повними закладок і стікерів, і оперує матеріалами краще за деяких представників сторін. Тому попри довгий строк між подачею позову і підготовчим засіданням, загальний строк розгляду справи виходить меншим.

@gadiuk і @melniq

Кстаті да, OpenDataBot максимально інтегрований у нашу юридичну тусу, бо ви ж пам’ятаєте, як вони проінвестували у іншого бота – Bot&Partners? –