Site logo
Богдан Львов і громадянство рф: Олена Кібенко скликає збори суддів

Богдан Львов і громадянство рф: Олена Кібенко скликає збори суддів

2022-09-19
Богдан Львов і громадянство рф: Олена Кібенко скликає збори суддів

У понеділок 19 вересня суддя Верховного Суду Олена Кібенко написала у своємо ФБ, що Богдан Львов скликав збори суддів сьогодні на 12:00. На цих зборах судді не проголосували про включення до порядку денного питання про недовіру. Пані Кібенко вважає, що ці збори відбулися не дужче правильно, а відтак запустила збір підписів за скликання ще одних зборів суддів КГС ВС. Дослівно:

“Звернення про скликання зборів суддів

15.09.2022 журналістами проєкту “Схеми” (Радіо “Свобода”) була оприлюднена інформація, яка свідчить про наявність у Голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду громадянства російської федерації та незадекларованої квартири у Москві (частка 1/2 є власністю дружини).

На зустрічі з суддями та працівниками апарату, яка відбулась наступного дня (16.09.2022 о 12.00), а також на своїй сторінці у фейсбуці Богдан Львов цю інформацію спростував.

На загальних зборах, скликаних на 19.09.2022 на 12.00 за ініціативою самого Богдана Львова, повідомлення про яке було отримано лише за дві години до зборів, обговорювалось включення до порядку денного питання про довіру чи недовіру голові суду, втім, воно до порядку денного включено не було.

На наш погляд, голова суду не може самостійно ініціювати питання про висловлення йому недовіри, керувати такими зборами, формувати порядок денний “з коліс”, оскільки це прямий конфлікт інтересів. Хочемо підкреслити – ми впевнені, що це питання має бути розглянуте зборами суддів Касаційного господарського суду з дотриманням вимог закону та процедури.

Ми не стверджуємо, що голова Касаційного господарського суду Богдан Львов є громадянином рф або мав там нерухомість. Ці факти якнайшвидше мають бути встановлені компетентними органами. Але такі звинувачення, підкріплені документами, є занадто серйозними і не можуть бути проігноровані.
Небажання самого судді час розслідування скласти повноваження голови суду, мотивуючи це тим, що саме через бажання зайняти його крісло і з’явилось це розслідування, залишає єдиний можливий варіант подальших дій – збір підписів за дострокове звільнення його з посади.

Відповідно до вимог ст.42 Закону України “Про судоустрій та статус суддів” ми починаємо збір підписів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за скликання зборів суддів для вирішення питання про дострокове звільнення судді Богдана Львова з посади Голови касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Пропонуємо скликати збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду на 26 вересня 2022 року на 10.00 для обговорення вказаних питань з наступним порядком денним:
1. Про дострокове звільнення Богдана Львова з посади голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
2. Про визначення тимчасово виконуючого обов’язки голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” голова касаційного суду може бути достроково звільнений з посади за ініціативою не менш як однієї третини від загальної кількості суддів відповідного касаційного суду шляхом таємного голосування більшістю голосів суддів відповідного касаційного суду.

Звернення є відкритим для приєднання для всіх суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

19 вересня 2022 року”

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password