На удальонці люди стали більше працювати

На удальонці люди стали більше працювати
На удальонці люди стали більше працювати

​​Чудова суботня залипалка: NYTimes розбиралися, чи дійсно приготування борщу й прання між робочими дзвінками підвищило ефективність надомних співробітників. Спойлер: так, підвищило.

Маємо очевидну революцію в організації робочих процесів: навіть сивочолі прелдставники старої школи керуючих партнерів навчилися без допомоги секретаря створювати подію у календарі, а умовний сісадмін, імені якого все одно ніхто в офісі не знав, нарешті став щасливим відлюдником у себе вдома.

Вжух, і втратили свою актуальність переконування співробітників у тому, що ефективно організувати процеси онлайн неможливо. Ще раз вжух, і ринок дистанційних сервісів виявився бірюзовим: чого тільки вартий попит на каси самообслуговування (по чуткам настільки, що вони з’явились навіть в АТБ, але автор на власні очі цього не бачила) та доставку ліків.

А ще ми маємо трохи цифр. За даними Федерального бюро статистики праці США, з початком локдауну в квітні 2020 року продуктивність праці в США (яку рахували по формулі кількість вироблених товарів на годину) – зросла на 3,8% річних темпів. Корона накинула цілих 2,4% до цього показника за попередній період з 2005 по 2019 рік, й продовжувала накидувати протягом всього 2020 року.

Але перш ніж бігти із цими цифрами до керуючого партнера і просити відпустити тебе попрацювати з дому хоча б у суботу, давайте розберемось:

Бабки, Лєбовськи

Як зазначив нью-йорк-таймівчанин, він же автор нашого сабжу, з точки зору продуктивності економіки, не всі робочі місця створені рівними. Високопродуктивні автоматизовані виробництва як отримували, так і продовжують отримувати вищу середню погодинну оплату (залежно від індустрії – в районі 31$. Тоді як працівники сфери розваг й ресторанного сектору значно істотно менше — 18-19$ за годину. Плюс скорочення, адже розважальний й ресторанний бізнес просіли (не так щоб як туристичний, але сильно).
Поговорюють, що зайнятість у виробництві в липні 2021 знизилася на 3,4 % порівняно з лютим 2020 року, тоді як зайнятість у ресторанах скоротилася аж на 8%. Все це безперечно вплинуло на формулу продуктивності праці.

Коні і люде

Є така підозра, що зростання продуктивності напряму пов’язане із тим, що люди просто почали вйобувати більше, ніж до локдауну. Через страх втратити роботу, наприклад, не знаю. Ну і понеслась, згадали навіть про теорію «ефективної заробітної плати»: роботодавці отримують те, за що платять – більше платиш, більшу продуктивність й отримуєш. І тут підбирається інстинктивний страх західного бізнесу під час кризи – профспілки.

З цього всього випливає ворк-лайф беленс. Маршрутки й метро скасували – можна з ліжка одразу випадати в робочі задачі, плюс самозвільнились такі важливі соціальні події як бізнес ланчі (+1 година до робочого часу) і перекури (ще +3 години). Ну а ще у людей підстерлись поняття між робочим й особистим життям, тому прилітаючий о 19 кол на 20:15 стало ледве не новою нормою (божезбав, але блін). Крок за кроком формуються нові стандарти етики роботи на віддаленні.

Технології

При цьому всьому, роботодавці почали більше інвестувати у свої процеси, старанно то все автоматизувати, полегшуючи віддалену роботу своїм працівникам щоб нічого не заважало трудитись на загальне благо. Деякі навіть зрозуміли, шо це набагато привабливіше ніж тримати весь нарід в офісах.

(Ви і так знаєте, але про всяк випадок уточню: мати Viber то не автоматизація).

При всьому цьому, працівники здебільшого роботою з дому задоволені й відчувають себе більш продуктивними ніж в доковідні часи. Так-так, задоволені, а проблеми із ментальним здоров’ям виникають з геть інших причин, як ми вчора розбиралися.

“Впровадження технологій прискорилося, нові фірми створюються у турбо-режимі, і перехід до віддаленої роботи, ймовірно, переживе кризу”, – відмічає Lydia Boussour, провідний американський економіст Oxford Economics.

@vyshnevskaa