​​На адвокатів жертв катастрофи MH17 чинять тиск [росіяни]

MH17 адвокати тиск
MH17 адвокати тиск

​​15-16 листопада нідерландська прокуратура має оголосити своє заключне слово у судовому процесі щодо загибелі 298 пасажирів рейсу MH17 “Амстердам – Куала-Лумпур”, який розбився у 2014 на сході України.

Нагадаю, що у справі обвинувачують командування самопроголошеної ДНР: громадян РФ у кількості 3 шт та одного українця.

Так от, минулого тижня стало відомо, що адвокати, які представляють інтереси всіх тих 298 родин загиблих, піддаються загрозам та психологічному тиску.

ЗМІ пишуть, що по дорозі від дому до залу суду за кількома адвокатами таскаються машини із наружкою (будівля суду знаходиться у передмісті Амстердаму, поруч із аеропортом Шіпхол). Інший адвокат повідомив, що дивний тіп у сонцезахисних окулярах терся під його під’їздом і намагався вирахувати номер квартири адвоката. Всього адвокати повідомили антитерористичне відомство Нідерландів (NCTV) про чотири випадки тиску. NCTV підозрює у цьому Росію. Чому саме Росію, не кажуть, можливо, наружка їздить на Ниві із прапором РФ та з самоваром на даху.

Але здається, це не просто істерика слабохарактерних адвокатів, і сліди кудлатої руки кремля все ж вбачаються: всім адвокатам запропонували заходи захисту (які саме не розголошується), а посла Росії негайно викликали у Міністерство закордонних справ Нідерландів.

«Це новий виклик для міжнародної спільної слідчої групи» заявив Гюндуз Мамедов у твіторі. До звільнення з посади заступника Генерального прокурора Гундуз курував розслідування збиття MH17 (ми розбирали його звільнення тут і тут).

Складно сказати, чому тиск на адвокатів розпочався саме тепер, бо процес триває з літа 2020. Можливо, саме тепер, бо у вересні суд почав заслуховувати покази родин загиблих і це історичний етап у Нідарландському правосудді, бо це впершге, коли суд запросив більше 90 потерпілих висловитися (ось репортаж Ґрат про цей етап процесу). Багато хто із родичів емоційно звинувачує у трагедії Росію.

Деякі стурбовані нідердландські парламентарі навіть забубоніли про введення санкцій щодо РФ. Самі адвокати це не коментують.

Туман у цій історій розвіяв Голова російської дипломатичної місії у Нідерландах. Він повідомив, що «обвинувачення висосані з пальця».

🖋@stella_furmanovich