​​Микола Гнатовський – новий суддя ЄСПЛ від України

Микола Гнатовський - новий суддя ЄСПЛ від України
Микола Гнатовський - новий суддя ЄСПЛ від України

​​Більш як трьохрічна ганьба епопея офіційно завершена – ПАРЄ призначила наступного суддю ЄСПЛ від України. За пана Гнатовського, якого тижнем раніше майже одностайно рекомендував профільний комітет ПАРЄ, віддали свої голоси 167 зі 184 делегатів. На цій посаді він замінить Ганну Юдківську, яка займала її аж дванадцять замість визначених дев’яти років.

Гнатовський входив до кожної трійки кандидатів на суддю ЄСПЛ від України, починаючи з 2019 року. Після першого конкурсу список з його іменем так і не передали в ПАРЄ. Другий завершився провалом і відхиленням українського списку через присутність у ньому депутата Мережка від партії влади. І нарешті, в третьому конкурсі ПАРЄ обрала саме Гнатовського, надавши йому перевагу перед суддею ВС Тетяною Анцуповою та юридичним радником ОБСЄ Олександром Водянніковим.

Микола Гнатовський є доцентом ІМВ та відомий, зокрема, своєю діяльністю в Комітеті Ради Європи проти катувань, який він очолював не один рік. З лютого 2022 року він надавав експертну підтримку для юридичного захисту України в міжнародних судових інстанціях, а також активно просував ідею створення окремого трибуналу для засудження агресії росії.

Мертвим юристам точно не соромно за такого кандидата, якому хочеться побажати стійкості і наполегливості у його новій важливій ролі.