MORISSON&FOERSTER СКРОЧУЄ 4% АДМІН СТАФУ

MORISSON&FOERSTER СКРОЧУЄ 4% АДМІН СТАФУ

На початку лютого представники міжнародної фірми MoFo (дохід $1B+ , заснована 1883 р.) ліквідували 4% штатних позицій внаслідок впливу коронавірусу. Загалом, 38 позицій у США та Великобританії ще є під ризиком скорочення.

У MoFo кажуть, що внаслідок пандемії їм потрібно планувати довгострокові зміни для того, щоб залишитись на плаву. Що ж, вони зробили хоч трохи по-людськи, бо працівники зі США мають право на вихідну допомогу та пакет послуг з охорони здоров’я.

То тільки так у MoFo?
Ми якраз писали про реорганізацію офісної роботи та перехід до рімоуту. Як бачите, вже перші наслідки є. Norton Rose (оборот $2В+ у 2018, засновано у 1794 р.) каже, що теж скоротить 132 робочі місця в Європі, Азії та Близькому Сході.

А Baker Botts (14 офісів у США, заснована у 1840 р.) вже звільнила 50 штатних позицій, посилаючись на зміну робочого місця. І це не останній приклад. Короче, бачимо тенденцію звільнення працівників у великих та авторитетних фірмах.

Що кажуть експерти?
Як завжди, експерти кажуть експертну прутню, яка не має нічого особливо корисного.

Що не кажуть експерти
Чкщо ви ходити із того, що фірми будуть і далі потроху звільняти людей (да, саме це кажуть експерти), то виграє той, хто гратиме проти ринку. От і побачимо, хто готовий ризикнути цьогорічною маржою і вирости у хедкаунті за рахунок зманювання людей у конкурентів. Зрештою, не завжди ж звільняють фігових веслувальників, хтось просто не зміг спрацюватися у фірмі, а у новій, хто зна, може і спрацюється.

Взагалі цікаво, хто із українських бігло настільки набрав жирку, щоб зіграти у цю гру? Як я зрозуміла, мало хто мав достатню фінансовуу подушку, аби не звільняти людей. Але аби “зіграти на пониження”, треба набагато більше, ніж просто мати 3-4 місячну подушку. Ну але подивимося, у кого тут в нас місцні яєли.

@anastasiarudyukk