​​Офіс: Morgan Stanley просить юристів повернутися

офіс юрист

Повернення в офіс це питання, на яке юридичні фірми відповідають максимально по різному. От прям зовсім по різному.

офіс юрист

 

Cуровий мужик, юрист-старовір Ерік Гроссман (Eric Grossman) керував собі тихенько юридичним відділом Morgan Stanley аж до 22 липня 2021 року. Зранку 23 липня він прокинувся відомим трохи більше, ніж серед бестлойерів. Прославив його лист, який він розіслав всім своїм підрядникам. Лист про те, що досить гратися у дитячи ігри із рімоутом, повертайтеся в офіси покидьки, і не бісіть динозавра. Цей лист 23 липння опублікував Блумберг. Ось що пише Ерік:

Ви втратите нас як клієнтів, якщо не повернетеся: “We choose to hire you all because of the quality of your lawyers and the product they deliver. I strongly believe that firms that return to the office will have a significant performance advantage over those that do not.”

Ерік вписався не лише за свій банк, якому, хто зна, якесь бігло зафакапило дедлайн. Ерік вписався за всю нашу індустрію: “Our profession was founded on an apprenticeship model, and this model has been critical to the development of young lawyers. Individual lawyers learn and perform best, and collectively deliver the best results, when they are together—actually together.” He adds: “Our profession cannot long endure a remote work model.”

Блумберг, якщо вчитатися у статтю, трохи глузує з чувака. Наприклад, запитує у статті, як він планує перевіряти, чи сидять юристи його консультантів в оісах, чи вдома — Монітори поставить?

Я б не став оцінювати мейл Еріка. Мужик явно не хотів би публікувати свою позицію у статті на Блумберзі. Але щось же його зачепило, і він розіслав своїм підрядникам позицію. Ну ок, 51 річному топовому юристу так комфортно. Комусь не комфортно, а він хоче людей в офісі, чо ви доїбалися? Це конкуренція, якщо клієнту не подобається фірма, він йде до іншої фірми. Отже, коли фірмі цінніші люди, ніж клієнт, то фірма ОК із тим, що клієнт одружиться з іншою фірмою.

Ну але де Блумберг, а де я. Блумберг же далі приводить кілька позицій.

Професор Колумбійської бізнес школи Адам Галінський (Adam Galinksy) каже, що повернення в офіс це не питання продуктивності, це питання контролю: “Investment banks want people back in the office, I-bank leaders and managers like control, and if they don’t see employees there, they feel like they don’t have it.” He adds, “it’s not a productivity issue, because it’s clear that people are productive working remotely.”

Спікери від Gibson Dunn & Crutcher та Perkins Coie теж не стали прогинатися під позицію жирного клієнта, а сказали, що не планують змінювати свої політики гнучкої присутності в офісі.

Ну а найцікавіше це цитата червня із нью-йоркського бігло у самому кінці статті. У кожному слові дівчини/ пацана читається лють на стару школу: “He could have used his platform to do something that [would] really make a difference, like promoting diversity or doing away with the billable hour, instead, he makes a big deal about how we should be chained to our desk. Doesn’t he realize what we’ve been through this year?”

Морган Стенлі особливо не коментували витік цього мейла. Сказали лише, що напевно старий мав на увазі, що сповільнився професійний розвиток молодших юристів, просто у свій особливий спосіб доніс це так, як вміє.

Діма Гадомський, а.к.а. @gadiuk

Читати далі по сабжу👇