​​Американська галера Mayer Brown трохи облажалася у Гонг Конгу 

Meyer Brown Гонг Конг Китай
Meyer Brown Гонг Конг Китай

​​У великої міжнародної галери родом із США Mayer Brown можуть виникнути серйозні проблеми з роботою в Китаї. А все внаслідок спроби всидіти на двох стільцях.

12 жовтня група із 27 гонконгських NGO опублікувала відкритий лист до Mayer Brown з закликом припинити представляти Університет Гонконгу у справі про демонтаж з території університету меморіалу жертвам різанини на площі Тяньаньмень в Китаї.

Юристи були на стороні тих, хто хоче демонтувати.

Скульптура присвячена загиблим внаслідок силового придушення масових протестів в Китаї в 1989 році. Звісно подібна скульптура не викликає захвату в китайської влади. Тому її і хочуть знести.

Mayer Brown виправдовувались тим, що університет їхній багаторічний клієнт, оце все, ну ви знаєте. Проте невдовзі після відкритого листа все ж відмовились від роботи по цій справі.

Цьому немало посприяв і публічний шеймінг в США, в тому числі публічна критика компанії з боку кількох американських сенаторів і груп з захисту прав людини. При цьому в США Mayer Brown позиціонують себе як захисники прав людини і навіть підтримували протести Black Lives Matter минулого року. Але як зазначили в одній статті “на щастя відданість Mayer Brown правам людини не поширюється на Гонконг” (іронія).

Захисники прав людини заспокоїлись, але тепер в Mayer Brown протилежна проблема – в Китаї закликають до бойкоту їхніх послуг. І цілком ймовірно багатьох клієнтів Mayer Brown таки втратять.

Нагадаю, коли юристи роблять те, що не подобається китайській владі, юристи можуть отримати санкії: пам’ятаєте, як у серпня Китай ввів санкції проти топових англійських барістерів?

Американські юристи (як і юристи з інших країн) іноді представляють дрібних диктаторів, корупціонерів та всіляких поганців, які явно порушують права людини. Здебільшого це всі ігнорують, бо “адвоката не можна асоціювати із клієнтом”. Цей кейс відрізняється тим, що відносини США та Китаю останніми роками доволі напружені, і напруга із кожним нашим текстом про Китай зростає. Тому навіть юристам, які займаються “лише бізнесом” доведеться визначитись на якій вони стороні.

Але куди нам зрозуміти проблеми великих галер із купою офісів. Кому цікаво – меморіал досі стоїть.

@OlVeretilnyk