​​Litera купила Kira Systems

Litera Kira Systems лігалтех
Litera Kira Systems лігалтех

​​У серпні 2021 відбулася дуже знакова подія у лігалтех пісочниці, від якої в однієї лігалтех контори бомбанув пукан — Litera купила Kira Systems.

З цього приводу конкурент Kira, компанія Luminance, опублікувала на своїх ресурсах пресреліз орієнтовно наступного змісту:

“Нові топи Kira Systems заявили про те, що припиняють працювати із юридичними фірмами. Ми ж нагадуємо, що Luminance була з вами, дорогі бестлойери, і лишається з вами попри різних там вискочок. Тож якщо ви захочете озирнутися, чи ніхто раптом не робить у сто мільйонів разів те, що робила Кіра, от вам ми”.

Це брудний пяр, бо ні Кіра, ні Літера, ніколи не казали про те, що вони припиняють працювати із юрфірмами. Можливо, таку комунікацію можна пояснити тим, що один із акціонерів Luminance — топова юридична галера Slaughter and May (у них 5%). Бо інакше я не розумію, кому іншому юридичні фірми цікаві як сегмент.

(Хольгер, дякую за наводку на це пяр-пекельце, кстаті).

Ну і трохи по суті.

Kira Systems

Kira Systems це один із найбільш хайпогенеруючих лігалтех проєктів. Послугами Кіри користувалися CMSDLA PiperClifford Chance. Сама Кіра часто організовувала юридичні події, кароч, була активним великим хайпогенеруючим гравцем.

Вже не пам’ятаю, хто це мені розказував під певко: “Приходять до тебе в офіс чуваки, ви заходите у переговорку і робите там смол ток, секретар_ка приносить каву і чай, ви обговорюєте, хто скільки разів намагався пройти аутентифікацію у Дії і додати ковід сертифікат, і десь за 45 хвилин Кіра Системс сигналізує вам, що закінчила вивчати стопіцот тищ документів бай сайд дью ділу. І ось вам, будь ласка, ДД репорт із екзекьютів саммарі та оцінкою ризиків”. Звичайно, не прям так, але близько.

Словом, це machine learning система розпізнавання (і розуміння, а не просто Fine Reader) документів. Це нормальний такий стартап: 100+ людей, і 65М доларів інвестицій. У 2017 ми писали про останній раунд у 10М.
Але, знову ж таки, не згадаю, хто мені це розказував: ті галери, хто купив Кіру, не дуже то користувалися цією чудо-системою. Хіба що для пресрелізів.

Litera

Це Пантагрюель лігалтех екосистеми: це вже їх 12 придбання за всю історію існування з 1995 року і вже 6 цього року.

Рівно рік тому ми писали про те, як Літера купила у юридичної фірми Gilbert + Tobin якусь їхню внутрішню софтину – щось про верифікацію документів при підготовці до судового процесу. Пізніше вони купили Allegory (до того Allegory купив Integrion — ми писали про цю угоду у 2017).

Якщо 2019 року їхній оборот був пісюнські 70М, то у 2020 вже 100М, а цього року вони очікують зробити 250М.

Діма Гадомський,
а.к.а @gadiuk