​​LegalZoom зробив IPO з оцінкою у 7,5$ дохуліардів

LegalZoom IPO NAsdaq
LegalZoom IPO NAsdaq

​​Той самий, найіменитіший, найдорожчий і просто один з перших legal tech проєктів у світі зробив камінаут на NASDAQ, а ви і не знали. Це відбулося ще 30 червня, але ж писати про серію А для лігалтеху ніколи не позняк, тому от вам трохи про цих кентів.

Компанія LegalZoom – авангард технокарії в американський юрці, залендились на ринку в уже далекому 2001 році й з тих пір наростили чимало юридичних мускулів:

— близько мільйона підписок,
— статус найбільшого постачальника зареєстрованих агентів для підприємств США, й
— 10-відсоткову частку в супроводі з усіх створених у 2020 році американських ТОВок (і ще приблизно 470,6$ млн доходу за 2020 рік).

LegalZoom одні з перших, хто почав заробляти на полегшенні життя бізнесу, якщо не завдяки автоматизації, то шляхом зведення клієнтів з толковими юристами-фрилансерами. Компанія пропонує безболісне (хоча, по середньому чеку на клієнта так не скажеш) створення LLC чи корпорацій, можливо навіть упаковане вкупі із корпоративними документами, комплаєнсом, податковими консультаціями, реєстрацією ТМок та майнового планування.

Ідея залетіла клієнтам, а отже й інвесторам, що дозволило LegalZoom підняти то тут 500 лямів, то там трохи менше – всього 45. Загалом, за історію назбирали 811 млн $, а в 2018 були скромно оцінені в 2$ млрд.
LegalZoom не вперше подають заявку на NASDAQ, перший раз був у 2014 році , але тоді вони вікликати заяву на лістинг, по підняли гроші від інвесторів, які воліли, аби компанія лишилася приватною. І здається, той крок себе виправдав, бо тепер вони вони мають оцінку у 7,5$ млрд. Відкривали торги з 36,75$ за акцію при первинному розміщенні за 28$. Закрили ж на 37,85$ за акцію.

Загалом, вони отримали від продажу акцій близько 700$ млн, що неабияк порадувало СЕО LegalZoom Дена Вернікоффа:

Коли йдеться про юридичні послуги, то всього лише 8% з них надаються онлайн. У порівнянні з іншими категоріями, типу бухгалтерського обліку, це взагалі мізер. Ця можливість перед нами реально крута, і ми дуже раді.” – поділився він після, здається, не одного келиху шампанського, але подальших планів або не захотів, або не зміг пояснити.

До речі, американці не єдині, хто успішно вривається на ринок спрощення життя бізнесу й заробляє на цьому. Саксес сторі є і у наших умільців, і я не тільки про наш AxDraft (Onit). У вересні цього року український стартап Legal Nodes назбирала 120 тисяч $ у британського акселератора Techstars London, наблизивши запуск свого хмарного маркетплейсу з блекджеком та підписками на юрпослуги.

@vyshnevskaa