Jones Day тоді зламали українські хакери Cl0p (здається)

Jones Day тоді зламали українські хакери Cl0p (здається)

Кароч, пам’ятаєте новину про те, як хакери зламали сервер американської мега-галери Jones Day, а після того, як бестлойери відмовилися платити викуп, вивалили кілька гігів клієнтської інформації у відкритий доступ?

Jones Day тоді зламали українські хакери Cl0p (здається)

За інфою dev.uа у червні Кіберпол спільно із Нацполом та правоохоронцями з Кореї і США провели 21 обшук на території України. Вони, начебто, викрили хакерське угруповання, яке завдало шкоди десь на пів ярди доларів.

За даними журналістів з 2019 чуваки атакували компанії вірусом-шифрувальником Clop (відомий також як Cl0p).

Хакери розсилали електронні листи з шкідливим файлом на поштові адреси працівників компаній. Після відкриття зараженого файлу завантажувалися програми з віддаленого сервера і здійснювалося повне зараження комп’ютерів жертв вірусом. Щоб дешифрувати інформацію, чуваки вимагали «викуп» в криптовалюті. А в разі несплати — погрожували оприлюднити конфіденційні дані потерпілих.

Жертвою саме Clop стала юридична фірма Jones Day. Ще вони атакували і зашифрували дані чотирьох корейських компаній у 2019 році (ось відповідь, до чого тут корейські правоохоронці). Одна із жертв — корейський рітейл гігант E-Land — внаслідок атаки закрив майже половину своїх магазинів.

А у 2020 чуваки зашифрували персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Меріленда і Університету Каліфорнії і американського фармацевтичного гіганта ExecuPharm.

Ви знаєте, хто на фото?