Діма Трут із PwC – бліц інтерв’ю

PwC Arzinger Діма Трут інтерв'ю

​​У квітні екс-радник Арцінгерів Діма Трут прийшов у PwC старшим менеджером. Ми кароч записали із Дімою інтерв’ю.

PwC Arzinger Діма Трут інтерв'ю

Перехід з позиції радника у Arzinger на старшого менеджера Прайсів виглядає як дабл промоушн. Так і є?

Позиції скоріше рівнозначні. А от очолення практики – може вважатись промоушеном. Насправді, рік відпочивав від юр бізнесу. Грався у великого реформатора в тусовці «соросят». А вже тоді приєднався до PwC.

Так а да, чому тебе після Арцінгерів потягнуло на рік у NGO? Шкляр замучив?

Ахах, не, Шкляр красун)

Факторів було багато. Сама пропозиція по NGO виглядала дуже смачно: 1) функціонал та зелене світло для проведення потрібних реформ, без напрягів державної служби; 2) крута команда, до якої йшов; 3) на диво,краща оплата; 4) можливість виправити той сюрреалізм, з яким боровся на боці клієнтів в юрбізі. Класний досвід. Найголовніший висновок, який виніс, – інституції в Україні наразі таки «мертві». Відчутні та швидкі зміни залежать виключно від окремих лідерів. Якщо відбувається заміна прогресивних очільників (до прикладу, з міжнародного бізнесу) на «стару гвардію» – жодні зовнішні консультанти за кошти донорів не допоможуть.

А чому пішов: закінчився проєкт, чи втомився від дуже смачної роботи?

Згорів на Мальдівському пляжі) Припинився річний контракт + відбулись перетасовки у владних кабінетах. Команда пішла.

Вже можеш назвати основні відмінності між тим, як працює бігло і PwC?

Цілі у всіх однакові – заробіток, масштабування бізнесу, збільшення портфеля клієнтів, збільшення пирога. Методи трохи різняться. Прайси більш різнопланові, оптимізовані, вчать уважності до фінансів та бізнесу навіть наймолодший юр персонал. Натомість мають додаткові комплаєнс і ризик процедури. Цікавий досвід взаємодії в межах міжнародної сітки. Процедури регламентовані, що мінімізує можливі конфлікти. Бігло, яке як правило в Україні локальне, – більш гнучке.

Як раз останнє питання максимально філософське: то який твій улюблений момент у Великому Лебовські?

Ааа) можна розбирати на цитати. «Чуваче, це тобі не В’єтнам. Це боулінг. Тут є правила!».

@gadiuk

ps. Насправді тут була інша цитата. Але Прайси редагнули текст і прибрали із нього один нетолерантний прикметник (прикметник був у цитаті, а не про Шкляра). Зазвичай ми не даємо редагувати інтерв’ю, а лише вичитуємо на помилки. Цього разу пішли на компроміс, бо Прайси інакше не роблять, а Діма цікавий тіп.