|

Іноземні ЗМІ говорять про рецесію на глобальному юридичному ринку

Іноземні ЗМІ говорять про рецесію на глобальному юридичному ринку

Насувається рецесія, на юридичний ринок чекає невизначеність” — такими словами виконавча редакторка law.соm почала підбірку новин юридичного ринку за минулий тиждень.

Law.соm це консервативне видання, ніколи не помічав у них клікбейту. Але я ще не бачив новин про те, що англійські чи американські фірми страждають. Поліз перевіряти, чи часом не пропустив щось, і по дорозі зібрав вам новин які, загалом, можуть створювати такий інформаційний фон.

Independent, 3 травня
“Юридична фірма повідомила, що юристи можуть працювати віддалено, якщо погодяться на 20% зниження зарплати” — такий от заг. Цю новину рознесли купа ресурсів. Мова про англійську галеру Stephenson Harwood із 1100 гребцями на борту, 180 із яких партнери. Минулого року вони заробили 208М фунтів, такшо фірма нівроку така (на кілька лямів більше, ніж Mishcon de Reya, мова про яку піде у новині нижче).

Reutrers, 11 травня
Минулого року юридичні фірми показали страшенний туземун (‘stratospheric levels of revenue and profits’). Цього 2022 року швидше за все фірми спустяться на землю.

Bloomberg Law, 19 травня
Першими звільнять тих, хто працює рімоут? Автор ділить рімоутів на дві категорії: справжні рімоути (ті, кого найняли під конкретні проєкти одразу як почалося зростання ринку, і хто працює лише на рімоуті), і понтові рімоути (ті, хто мають вибір, ходити в офіс, чи ні). Перша категорія рімоутів, на думку автора, одразу потрапить під скорочення у випадку глибокої сраки. Друга категорія виживе.

law.соm, 31 травня,
На вулиці інфляція та геополітичні теншони, такшо треба готуватися до рецесії. На нас чекає сповільнення найму, скорочення людей, зниження погодинних ставок. Але ковід навчив нас працювати віддалено, відмовлятися від погодинки. Хз, наскільки глибока ця дупа, тому ми продовжуємо набирати літніх стажерів (=звільнимо нафіг, якщо що, бо люди для нас найбільша цінність). Цю новину потім рерайтнув Ебавзело.

Financial Times, 8 червня,
Англійська мегагаглера Mishcon de Reya передумала робити IPO. “Because of poor market conditions” — написали вони у релізі.

Above the Law, 13 червня,
Redgrave звільнила 10% персоналу, включно із юристами. Ця американська галера займається суто інформаційним правом: дата протекшон, eDiscovery, інформаційний комплаєнс. Я нарахував 37 адвокатів на борту і ще 20 адвайзерів та менеджменту. Словом, не галера, а песдюки.

law.соm, 20 червня
Osborne Clarke і Gateley вже опублікували звіт за минулий фінансовий рік (2021-22) і там зростання на 19 і 13% відповідно. Інші фірми теж от-от мають опублікувати свої цифри, і швидше за все вони будуть у всіх хороші. А от цей рік (2022-23) — навряд. Зокрема, через те, що всі іноземні фірми пішли із росії, ну і да, через санкції проти товстодупих російських клієнтів. Один із коментаторів у статті каже, що прибутки минулого року з’їдять збитки 1-3 кварталів цього року. Інший коментатор оптимістичніший і каже, що не всі практики постраждали від санкцій: у першу просідають транзакційні практики і судебка — там росіяни історично давали багато роботи англійським фірмам.

Очевидно, що війна в Україні не може не вплинути на глобальну економіку, і, відповідно на глобальні бігло. Напевно, якщо рецесія дійсно буде глибокою, то постраждають українські юристи, які відправилися на роботу/секондмент. Також зменшуються шанси на те, що іноземні бігло захочуть відкриватися в Україні. Але як іще падіння на глобальному юридичному ринку вплине на і так вельми поранений ринок України, і, найголовніше, що із цим всім робити нам — я без руля, та і складно думати про це.

Сидячи в епіцентрі шторму складно емоціями і мозком оцінювати новини про те, що десь там пішов дрібний дощ.