Dechert і кібератака на клієнта?

кібератака кібератаки
кібератака кібератаки

​​Знов кібератака і юридична фірма в одному реченні. і Як тут не згадати крилату фразу: “куди дзвонити, коли вбиває поліція”, коли топову американську галеру звинувачують у хакінгу.

16 липня лондонський суд дозволив ірано-американському бізнесмену Фархаду Азіма звернутися до лондонського судді із позовом проти американської галери Dechert і її екс-партнера практики корпоративних злочинів Ніла Джеррарда. Пан Азіма звинувачує фірму і партнера у тому, що ті найняли індійських хакерів, аби зламати його поштову скриньку.

Це дуже дивне звинувачення, а сама історія загалом має кілька рівнів дивності. Я швидше повірю у те, що цей позов спрямований на поза-процесуальний вплив на опонентів, ніж у те, що топова галера чи її партнер підставилася. Але якщо підтвердиться, що юридична фірма найняла хакерів, то на фоні глобальної боротьби із хакінгом фірмі канєшно кабзда.

Фархад Азіма
Займається авіаційним бізнесом в Штатах. Володіє авіакомпанією, лізинговою авіаційною компанією, а ще приватною детективною агенцією.

Вже кілька років він веде судовий процес проти інвестиційної агенції одного із арабських еміратів – Ras Al Khaimah (RAKIA). Фархад начебто намахав агенцію і продав авіасимулятор за завищеними цінами. Минулого року він продув першу інстанцію і мав виплатити RAKIA близько 4М фунтів.

Я не вникав особливо у суть спору, мені було цікаво інше: у січні 2020 Азіма звернувся із позовом проти Dechert і Ніла Джеррарда і звинувачував їх у створенні приватної в’язниці і у тому, що його в ту в’язницю Ніл Джерард ледве не особисто і посадив.

Dechert і Ніл Джерард
Отже, це вже не перше звинувачення, яке прилетіло до Dechert від пана Азіми. Але це також не перше звинувачення у хакінгу взагалі.

Ми писали про це, кстаті, минулого року. У кінці 2020 громадянин Йорданії з милозвучним ім’ям Джіхад Кузмар звернувся до Високого суду Лондона із позовом проти Ніла Джеррарда і Dechert, де звинувачував їх у шантажі та хакінгу.

Пан Кузмар більше 35 років пропрацював на RAKIA, а Ніл Джеррард начебто почав задрочувати його і шантажувати, аби той дав чи то якісь документи, чи то виступив свідком у суді проти СЕО цього RAKIA.

Хоча звинувачення про хакінг прилетіли до Dechert від різних осіб, але (а) обидва пов’язані із RAKIA і (б) обидва дуже дивно звучать: хакінг і створення секретної в’язниці, серйозно? Так шо я думаю, це все одна історія, а не різні.

Але варто подивитися на цю історію з іншого боку. Юридичні фірми інколи звинувачують у неякісних послугах. Від такого звинувачення боляче, але в принципі, можна відбитися якісними публічними комунікаціями. Але якщо юридичну фірму публічно звинуватити у тому, що в ній працюють рептилоїди? Спробуйте відбитися від такого наїзду, не накликавши на себе ще більше підозр. Особливо, якщо це не просто слова якогось авіа магната, а цілком серйозний позов до суду в Лондоні.

Писав @gadiuk
Редагував @melniq

Це серія текстів про кібератаки. Ось перша історія.