Гюндуз Мамедов подав у відставку

Гюндуз Мамедов
Гюндуз Мамедов

Цікаво те, що про це написав чи повідомив не він сам, а це зробила юридична фірма Міллер у себе на ФБ (Міллери представляють Гюндуза у справі про позбавлення його доступу до таємниці, як я розумію).

Я вже давно хочу витягти Гюндуза на інтерв’ю. Він завжди виглядав мені симпатичною людиною, але особисто ми не знайомі. Тому як тільки з’явилася інфа про потуги його звільнити, захотів скласти власне враження. Ну і розібратися. Ну і вам, заодно, показати.

Але Гюндюз передав мені через спільних знайомих, що інтерв’ю дасть трохи згодом. Тому ловіть поки трохи загальновідомої інфи тим, хто взагалі не відстрілює, про кого цей текст.

Про Гюндуза
Все життя працює в органах прокуратури і отримує дуже стрімкі промоушени і навіть дабл-промоушени:

– У 1996 закінчив Одеську Юракадемію і далі полетіло: стажист, помічик прокурора, і так аж до першого заступника прокурора приморського району в Одесі.
– У 2012 році перебрався у прокуратуру Київської області
– у 2014 повернувся в Одесу у статусі прокурора міста. Вже наступного року став заступником прокурора Одеської області. У 2016 генпрокурор Луценко призначив Гюндуза прокурором АР Крим (у екзилі).
– і от, у 2019 році Рябошапка підписав наказ про призначення Гюндуза заступником генерального прокурора.

За своєї каденції заступником Генпрокурора Гюндуз створив і рулив Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Він курував розслідування справ про захоплення Криму, збиття MH17, Іловайську та Дебальцевську трагедії, захоплення моряків у Керченській протоці, збиття українського пасажирського літака в Ірані.

Чому звільнився
Наскільки я розумію, у душному повітрі офісу президента вже як мінімум кілька тижнів висіло питання звільнення Гюндуза. Бо як інакше пояснити те, що 29 червня 2021 представниця президента у Генпрокуратурі (за генеральною довіреністю, получається) пані Ірина Венедіктова своїм наказом передала Департамент іншому заступнику — Максиму Якубовському.

Ну передала і передала, політична воля генерального довірителя вона така. Але ж ні, вже наступного дня, тобто 30 червня, Венедиктова забрала Департамент у Якубовського, і передала сама собі.

У цей один день керівництва Департаментом Якубовський часу дарма не гаяв, за своє призначення не випивав, з новою командою у курилці каву не ганяв, а сів одразу до роботи і за день зробив наказ — наказ про припинення Гундузу Мамедову доступу до державної таємниці.

За що позбавили доступу до таємниці
Позбавили за те, що постійно як випивав, а випивав згідно зібраним доказам, щодня десь півтора літри чистого спірту, закидав ноги на стіл, забивав кальян і дзвонив на голосному зв’язку в ФСБ та розповідав державні таємниці із застосуванням ненорматиіної лексики.

Насправді, його позбавили доступу за те, що не вказав у документах, що працював доцентом в Одеській Юракадемії.

Але попри те, що Гюндуза багато хто любить, до нього є і питання. Дуже чекаємо його в нас на текстовому інтерв’ю. А до цього я б узяв як робочу версію про те, що це не Венедиктова призначила Гюндуза (а Рябошапка), от і не хоче дівчина не свою людину бачити біля себе.

@gadiuk

А ви що, теж чекаєте Гюндуза на інтерв’ю в нас?