День Суркіса у Високому суді Лондона

День Суркіса у Високому суді Лондона
День Суркіса у Високому суді Лондона

Цього понеділка у Високому суді Лондона проходили попередні слухання у справі CL-2019-000780 за позовом власника ФК “Динамо Київ” і енергетичного бізнесмена Ігоря Суркіса до екс-президента Петра Порошенка та екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Суркіс звинувачує їх у присвоєнні 260 лямів доларів, які нібито належали йому і були розміщені на депозиті у кіпрській філії ПриватБанку до його націоналізації. Після так званого бейл-іну гроші Суркіса були конвертовані в акції Привату, які в процесі націоналізації були передані Мінфіну за 1 гривню.

Раніше Банк Англії уже визнавав законною процедуру бейл-іну корпоративних облігацій Привату, а судова тяганина між Суркісами і банком вже давно налічує не одну справу в Україні і за її межами.

На слуханні в понеділок баристер Порошенка (баристер – це англійський адвокат, а не те, що ви подумали), Пітер Голдсміт QC (не плутати з Ростіком QC), доводив, що у Високого суду немає юрисдикції, оскільки дії екс-президента були діями держави (state action), які мають судовий імунітет. Більше того, рішення про націоналізацію приймали Кабмін і ФГВФО, а не президент.

Юристи Гонтаревої в її запереченнях проти позову були менш стриманими – вони звинувачують Сурка у відмиванні грошей, а сам “депозит” на Кіпрі називають результатом серії фіктивних транзакцій, що підтверджено аудитом Kroll.

На наш хлопський розум, шанси Суркіса на успіх доволі сумнівні, а сама справа скоріше виглядає підкріпленням для його розборок з Приватом в нашому Верховному Суді.

@melniq