Site logo
Демарш юрфірм із рейтингу ЮП: коментарі партнерів

​​Демарш юрфірм із рейтингу ЮП: коментарі партнерів

2022-10-27
Демарш юрфірм із рейтингу ЮП: коментарі партнерів

​​Минулого тижня Aequo, Moris, Avellum, CMS Cameron McKenna, Aver Lex, LCF, VB Partners, LI Group та Nobili вийшли із важливими і відповідними заявами. Вони кажуть, що під час війни вкрай важливо вирішитии питання національних рейтингів. І вони вирішили: вийти із них.

За наслідками цього демаршу Юргазета опитала партнерів юридиних фірм про те, що вони думають про цей демарш.

Коментатори представляють чотири різні табори, тональність їхніх коментарів відповідна, а тому цей матеріал прям дуже цікавий вийшов.

Integrites представляють табір тих, хто посварився із ЮП та вийшов із рейтингу настільки давно, що може собі дозволити вальяжно стібати обидві хвилі: цю свіжу хвилю вибулих фірм, і минулорічну хвилю.

Arzinger вийшли із рейтингів аж минулого року, але рана від заруби із Рустамом ще настільки не загоїлася, що Тимур у коментарі перейшов від властивої йому пасивної агресії до неприхованого хамства: “…вивільнили шалений ресурс і позбавили себе спілкування з деякими людьми, з якими ми вимушено контактували під час роботи над рейтингами“.

Тим не менше, Тимур єдиний висловив правдиву, як мені здається, оцінку дій своїх колег: “Багато фірм не хотіли публічно визнавати того факту, що ринок значно постраждав у зв’язку із падінням економіки, й продовжували розповідати казки про стрімке збільшення обертів та чудове завантаження під час воєнного стану“.

Проблеми Арцінгеру були найбільш публічними. Ми писали про них тут, тут і тут). Я думаю, інші фірми пережили все абсолютно те саме, але ця інфа не вилізла назовні. Тому обурення Тимура зрозуміле.

Найбільш логічний коментар від імені цьогорічної “нової хвилі” вибулих зробили Moris. Вони сказали, що національні рейтинги оцінюють у першу чергу гроші, а грошей зараз у всіх однаково мало, та ще і на підтримку ЗСУ всі дофіга витрачають. Тому рейтингувати за цим показником тупо неетично. Цей коментар логічний, бо пояснює, чому компанії відмовилися від національних рейтингів, але продовжують готувати заявки для міжнародних рейтингів — бо для міжнародних рейтингів не важливий річний оборот.

Хоча коментарю Морісів складно не повірити, я все ж думаю, справжня причина одночасного виходу із рейтингів девʼяти фірм була не етична, а інша.

Якість рейтингу ЮП не тільки ми тут у чятіку стібемо, його стібуть партнери топових галер вже дуже давно. Але мало хто наважувався не подавати анкету, не кажучи вже про те, щоб публічно висловити своє невдоволення. Всі бачили, як ВКП спускався у рейтингу ЮП після того, як припинив подавати анкету і брати участь у подіях ЮП; потім те саме було із Інтегрітес, потім із Арцінгером. Логічно, що партнери інших фірм не хотіли таких же лящів по репутації заради якихось там принципів.

Але настала війна, а з нею колективне загострене відчуття справедливості. Нехай пізно, але все ж добре, що стільки фірм обʼєдналися.

Мене ще турбувало одне співпадіння: сім із девʼяти фірм “нової хвилі” мають пряме відношення до АПУ: партнери шести з них є членами правління, а сьома фірма є генеральним партнером.

Я запитав президентку АПУ Аню Огренчук, чи це АПУ ініціювало вихід фірм із рейтингів. Або якщо ні, то як пояснити це співпадіння. Вона відписала:

Якщо коротко, то ні. Питання участі у рейтингу – внутрішні питання компаній. У нас були свої аргументи, ми їх публічно озвучили. Більшість юридичних фірм так чи інакше представлені в АПУ. Тому будуть як і ті, що прийняли рішення не приймати участі, так і ті, що продовжують“.

Ну а найкращий комент для ЮГ дали Ілляшев і партнери: “всьо охуєнчік, братани, не починайте” сказав не дослівно Михайло Ілляшев.

Ми вже колись постили тут рейтинг рок-гуртів за дохідністю (на першому місці Taylor Swift із $23.8М), рок гуртів за кількістю музикантів (у The Waterboys 76 фі ернерів), а ще реперів за швидкістю читки (Tech N9ne на 1 місці). Не знаю, чи зрозумілий натяк, але у нас тут є обмеження по довжині тексту — 4000 знаків, тому писати детальніше вже немає куди.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password