Цимановська, Ілляшев і партнери (з ДБР)

Цимановська, Ілляшев і партнери (з ДБР)

ДБР запідозрило адвокатку Ілляшев і партнери Аллу Цимановську у тому що вона нібито заволоділа $160k аби вирішити петоння у Мін’юсту. Про це написали всі, хто міг, ще у п’ятницю. Ми не втичили, а збирали інфу, сьорчили реєстр судових рішень, говорили із дотичними до ситуації людьми. Ось що ми навбачали по сабжу.

Що відбулося у п’ятницю

У п’ятницю зранку ДБР написало у ФБ про те, що оголосило підозру адвокатесі за вимагання $160k за «вирішення» земельних питань у Мін’юсті. За даними Української правди, адвокатесу затримали під час передачі грошей ще у четвер. УП також одними із перших написали, що адвокатеса працює у Ілляшев і партнери. Трішки пізніше Дзеркало тижня із посиланням на власні джерела повідомило, що мова про Аллу Цимановську, адвоката Ілляшев і партнери.

У чому ДБР підозрює Аллу

Пряма мова із прес-релізу ДБР:

“— адвокатеса вирішила обманом заволодіти грошима підприємця, який намагався повернути 8 земельних ділянок, що були незаконно зареєстровані на іншу особу.

— Вказана особа запевнила підприємця у тому, що за “винагороду” вона зможе вплинути на Колегію Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції задля прийняття позитивного рішення щодо скасування реєстраційних дій та повернення йому земельних ділянок.

— Проте, за законодавством, дане питання і так мало вирішитися на його користь.

— Відомо, що адвокатеса діяла у змові з іншими особами, яких слідство ще встановлює.

— Адвокатеса підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України, а саме у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах”.

Що це за справа?

Мова про спір Микити Самусєва проти БЦ Інвестбуд щодо восьми земельних ділянок у Козині. Як пише Дєло, у Микити за сприяння чорних нотаріусів (BLM!) рейдернули земельні ділянки вартістю близько 10 лямів.

 • У серпні 2020 згадана комісія Мін’юсту відмовила пану Самусєву у задоволенні його скарги на реєстраційні дії щодо цих земельних ділянок. Наказ Мінюсту про затвердження цього рішення вийшов 14 вересня 2020. Ось цей наказ.
 • Наступного дня Обухівський районний суд відкрив провадження за віндикаційним позовом Самусєва проти БЦ Інвестбуд. І одразу вальнув забезпечення у вигляді арешту земельних ділянок. Ухвала про забезпечення і всі доки по справі 372/3076/20 дивіться самі, мені влом розбиратися у правовій позиції сторін.
 • 16.04.2021 Самусєв знов подав скаргу до колегії Мін’юсту.
 • Мін’юст призначив справу до розгляду у неймовірно стислі строки — на 22 квітня 2021 року, тобто минулий четвер, коли, за інформацією УП, і затримали Аллу. Інформацію про скаргу я взяв із ось цього Оголошення Мінюсту.
 • Сайт судової влади і судовий реєстр каже нам про те, що Самусєва представляє Олена Грицаєнко, а БЦ Інвестбуд — Максим Пустовий. Жоден із них, судячи із доступної мені інфи, не має відношення до Ілляшев і партнери.

Хто такий Микита Самусєв

Судячи із матеріалів, які назбирали Наші Гроші, Микита — партнер Сергія Тігіпка у асфальтнобетонному бізнесі. Тобто, він не зовсім пролітарій із п’ятьма сотками землі під картоплю і патісони.

Хто така Алла Цимановська

Алла є юристкою Ілляшевих, про що свідчить сайт останніх, а також профіль Ілляшевих на сайті рейтингу Лігал піцот. Вона гребе за практику вирішення спорів + індустрією медицини. До Ілляшевих, судячи із Лінкедіну Алли, вона працювала у Юскутумі та у СпортЛайфі. Ми написали Аллі, сподіваємося, вона вийде на зв’язок після того, як суд обере їй запобіжний захід.

Хто такі Ілляшеви і яка їхня позиція

Про них є і хороше, і погане.

Хороше: у ТОП пісят Юрпрактики вони на третьому місці. У Лігал піцот і Чамберсі вони у топі по судєбці. У російському рейтингу Право300 вони знаходяться у другому бенді з практики банкрутства.

Погане: репутації Ілляшевих не позаздриш. Минулого року ми у Мертвих робили дослідження юридичного ринку, і Ілляшеви у ньому потрапили до топ-3 поганців разом із LCF та Integrites. Ще трохи курвлять офіси Ільяшевих у Москві і Сімферополі. У 2016 році антирейтинг юрфірм зробили delo.ua, та Ілляшеви теж були у четвірці поганців разом із Лавриновичами, Етерною та Integrites.

Яким боком вони і Алла Цимановська опинилися у цій земельній справі, не зрозуміло.

Найцікавіше те, що через кілька годин після того, як ДБР випустило прес-реліз про підозру, з сайту Ілляшевих пропала Алла Цимановська. Це помітила журналістка Наших грошей Аліна Стрижак і написала у ФБ. Я перевірив це, і дійсно, при заході на її біо вилазила 404 помилка. Але в ніч з п’ятницю на суботу Алла знов з’явилася на сайті Ілляшевих.

Ось як Ілляшеви відреагували на ситуацію із Цимановською для сайту УП:

— “Не маємо відношення до вказаних подій та не представляли жодну із сторін у згаданій земельній суперечці”.

— “За наявною у нас інформацією, Алла Цимановскська стала жертвою провокації, організованої давнім недоброзичливцем для зведення особистих рахунків”.

— “Адвокати “Ільяшев і Партнери” здійснюють захист Алли Цимановской в даному кримінальному провадженні. Ми розраховуємо, що ситуація остаточно проясниться в найближчі дні, а винні в даній провокації понесуть заслужене покарання”.

І що?

 • Репутація у Ілляшевих далеко не ідеальна. Тому у занос бабла віриться аж бігом. Але ця віра береться швидше внаслідок емоціі, ніж на підставі аналізу фактів, які зараз є про цю справу у публічному доступі.
 • Якщо емоції відкинути, то які докази вимагання навело ДБР? Ніяких. Чи має воно зараз комусь щось пояснювати? Ні, не мало б, якби тільки ДБР не опублікувало прес-реліз.
 • ДБР своїм прес-релізом норм засрали репутацію адвоката Алли Цимановської. Ілляшевих засрали менше, бо репутація у них і не була ідеальною. Ось цей пасаж із релізу ДБР це блять що взагалі: “Проте, за законодавством, дане питання і так мало вирішитися на його користь“? А рішення суду ДБР може передбачити теж?
 • Після таких гучних постів ДБР хотілося б побачити реальні докази, наприклад, відео/аудіо зустрічей з адвокатом, з яких видно, що адвокатка дійсно “вимагала” гроші, для кого конкретно та за що конкретно. Сподіваємося, докази випливуть хоча б на етапі обрання запобіжного заходу. Інакше, буде як завжди: гучний правоохоронний пук, спаплюжена репутація підозрюваної, але ніякої реальної юридичної крапки в кінці цієї історії.
 • Ілляшеви дуже дивно вчинили із видаленням біо Алли з сайту. Це абсолютне дніще відхрещуватися від свого адвоката звільненням заднім числом, або видаленням із сайту. Але схоже, що вони передумали повністю відхрещуватися від Цимановської (на сайт її все ж повернули), але відхрещуються від участі фірми у справі, переводячи фокус суто на Цимановську.
 • Ну і давайте не виключати, що Ілляшевих могли намагатися зловити на хабарі. Якщо так, то питання буде у тому, чи був це контроль за вчиненням злочину, чи їм запустили торпеду (=провокація вчинення злочину). Власне, саме так Ілляшеви і коментують цю справу.

Ми не говорили із Ілляшевими, замість цього взяли позицію, яку ви дали УП. Але, друзі, ви точно це прочитаєте, тому якщо у тексті щось вас турбує, або ви просто хочете доповнити, або дати свою позицію — напишіть нам.

Писав @gadiuk