Чи не втомився Kirkland&Ellis рости?

Kirkland

Таке петоння ставить Пол Годкінсон (Paul Hodkinson), головний редактор Law.com у своїй січневій колонці. Питання дійсно цікаве з огляду на те, що фірма із найбільшим у світі оборотом останні 7 років складає усі свої яйця у кошик прямих інвестицій (private equity), тоді як цього року цей ринок може сильно здутися.

Kirkland

​Хто такі Kirkland&Ellis

Фірма заснована у Чикаго у 1909 році. Зараз у них близько 2900+ гребців, приблизно 500 із яких — еквіті партнери.

Це найбільша юридична фірма за оборотом: у 2020 вони зробили $4,83 ярдів. Наступні після них Latham&Watkins із $4,33 ярдами, і DLA Piper із їх пісюнськими $3,13 ярдами.

У 2009 році, тобто у наступний рік після нищівної кризи, Кіркленди показали оборот у $1,9 ярди і до 2015 зросли усього лише до 2,5 ярдів на рік. А от далі карта пішла жвавіше: трохи більше 3 ярдів у 2017, трохи більше 4 ярдів у 2019, майже 5 у 2020 і страшно подумати, скільки було у 2021. Ще раз: у пандемічний 2020 чуваки приросли на $1 ярд!

За рахунок чого ростуть

Три основні напрямки роботи Кірклендів це: ринок прямих інвестицій, реструктуризація і вирішення спорів.

Пол здибав десь лондонського партнера Кірклендів, який сказав, що 70% партнерів так чи інакше задіяні у практиці прямих інвестицій. “Ми інколи відмовлялися супроводжувати великі M&A через те, що хотіли бути сфокусованими на прямих інвестиціях” — цитує він партнера.

Коли 70% партнерів працюють на одну практику — це, можна назвати бутіком? Смішно, якщо так. Бо впевнений, що найменш прибуткова, задрипана і зачмирена практика Кірклендів із десятком нещасних партнерів передпенсійного віку заробляє як увесь фулсервісний український ринок.

Де ж брати гребців на такий ріст?

Очевидно, що для такого дикого зростання потрібно не лише вміти продавати роботу, треба ще комусь її якісно робити. Для того, щоб зваблювати таланти, Кіркленди не жмуться партнерськими посадами. У жовтні 2021 вони промотали до партнерів 150 юристів (19 у Лондоні, решта у — Штатах).

Того ж 2021 року вони зменшили шлях від асоціата до зарплатного партнера з 10 до 9 років. Тепер асоціат може стати на партнерську лижню (це я так partners track переклав, норм?) через 6 років з моменту здачі іспиту, і далі ще 3 роки до партнерства. Але зарплатного, не забудьте.

Так а у чому проблема?

Зараз світовий ринок прямих інвестицій це орієнтовно $2 трильйони, а Кіркланди сидять у самому епіцентрі цієї воронки. Ставка Кірклендів на прямі інвестиції, як видно по цифрах за останні 10 років, неслабо зіграла.

“This breaks all the rules of sensible law firm management. Most law firms want to be well hedged to grow in any market environment. But that steady strategy rarely delivers stratospheric returns, and as one Kirkland partner says, the firm wants to “shoot the lights out.” — каже головний редактор Law.com.

І тут же передрікає понтовим пацанам проблему.

Медвежий тренд, нагадує Пол, приходить кожні сім років і наступний вже явно забарився.

Ви могли чути про те, що Федеральний резерв занепокоєний інфляцією і може вже цього року підняти ставку рефінансування. Отже, дешевих грошей на поглинання може стати менше (читніть цілу статтю у НЙТ про приборкання інфляції). А якщо основна практика Кірклендів почне смоктати лапу, то і всій фірмі доведеться смоктати лапу.

Такшо, каже Пол, цей 2022 стане вирішальним для фірми. Сподіваюся, топи Кіркландів прочитавши цей допис хутко зрозуміють, що аби продовжити стрімке зростання, їм потрібно послідувати прикладу українських фулсервіс фірм і відкрити в Україні практику айті.

🖋@gadiuk