​​У Британії тоне галера The Pure Group

​​У Британії тоне галера The Pure Group
​​У Британії тоне галера The Pure Group

​​Британська галера Pure Business Group Limited, що спеціалізувалась у судєбці, перестала вигрібати, в ній ввели спеціальну адміністрацію (керує вечіркою Kroll, ми про них ось тут згадували), а з усього штату в 265 грібців скорочують аж 203-х. Адміністрація введена з 2 листопада 2021 року і вже відомо, що 30 людей з Pure Legal не залайкали процедуру скорочення.

Мабуть, варто уточнити, що в головну галеру входить немала тусовка галерят, з яких адміністрацію ввели у восьми (гляньте, може, і ваші знайомці тут є): Pure Legal Limited, Pure Claims Support Services Limited, Pure Technology Systems Limited, Pure Reporting Services Limited, Pure Claims Limited, Pure Costs Budget Limited, Connect Costs Limited і Astute Business Management Consultants Limited.

Цікавий факт: Pure заснував і володіє Філ Ходжкінсон (Phil Hodgkinson). Це той самий тіп, який колись заснував Compass Costs, потім продав її у 2013 році Quindell, а потім цю Quindell у 2018 році поглинула австралійська публічна галера Slater&Gordon, завдяки чому з’ясувалося, що лоєри домальовували свою фінансову звітність. Але обісрались не тільки поглиначі, а ще й аудитори KPMG, які шерстили Quindell перед поглинанням і нічого «такого» не помітили. Скандалєц був знатний, нам тут здавалося навіть, що велику четвірку можуть змусити розлетітись на друзочки. Але ніт, обійшлося.

Що конкретно довело галеру до адміністрації зараз не дуже ясно, але ми нагуглили останні відомі платьожки і чеки з Pure Legal, і виглядають вони кепсько. За минулий фінансовий рік оборот хоч і збільшився на 24% до £18,1 млн, але прибуток зменшився на 24% до £3,6 млн (це до податків). Кредиторські зобов’язання за рік виросли до £37 млн з £24 млн, а непогашені позики та овердрафти накапали аж на £21 млн. Може, просто втомились тягти це корито далі, але ж і топити галеру треба правильно.

Отих тридцятьох незадоволених шукачів трудової справедливості представляє Simpson Millar. Аніта Норс (Anita North) звідти і вона пояснює, що поширена думка, ніби можна начхати на правила скорочення штату, якщо вже хата горить і в ній введена адміністрація, є хибною. Норми права вимагають від галер виконання певних зобов’язань щодо гребців no matter what.

У випадку з Pure Legal працівники були скорочені «без проведення належних консультацій» і це дає їм право отримати “protective award”. Консультації, наприклад, могли б бути про те, як замутить собі кредитні чи іпотечні канікули після втрати роботи, де шукати нову роботу в часи легкого занепаду ринку праці і тому подібне. Так, прикиньте, захисна фінансова плюшка може бути виплачена, якщо роботодавець обламався нормально розповісти і пояснити за оте своє скорочення 20 і більше працівників.

Рішення про виплати прийматиме Employment Tribunal. Це такий державний орган в адміністративній системі ЮКей, що розглядає суперечки між працівниками і роботодавцями. У вільному адаптованому перекладі його назва звучить «Державна служба із забезпечення належного виконання договірних зобов’язань учасниками трудових правовідносин при Державному управлінні охорони праці Подільської районної у місті Києві адміністрації».

Як наголошує пані Норс, захисна плюшка не гарантує позивачам решту життя без турбот і обмежень. Але на якийсь час це фінансово убезпечить юридичних акул, яких скоротили і не пояснили, як жити далі. Незвично читати про таке з України, де обов’язки щодо скорочуваних працівників часто зводяться до видачі зразка заяви про звільнення «за власним бажанням».

🖋@kater19
🖍@gadiuk
🖼@costopinto