BOIES SCHILLER FLEXNER ТРОХИ ЗАКОНФЛІКТУВАЛИСЯ

BOIES SCHILLER FLEXNER ТРОХИ ЗАКОНФЛІКТУВАЛИСЯ

​​У 2016 році навернувся Theranos, один із найбільш кінематографічно досконалих найобів інвесторів у Долині. Коли розсіявся пил, під уламками вічно перспективного стартапу рятувальники знайшли репутацію Boies Schiller Flexner, бо виявилося, що — BOIES SCHILLER FLEXNER ТРОХИ ЗАКОНФЛІКТУВАЛИСЯ.

У березні 2021 каліфорнійське правосуддя буде слухати справу по обвинуваченню Елізабет Холмс (СЕО Тераносу) у шахрайстві. Обвинувачення просить Елізабет присісти на 20 років.

Зараз підготовча стадія. У засіданні минулого тижня прокуратура звинуватила Елізабет у тому, що вона забула надати суду свою переписку із юридичною фірмою Boies Schiller Flexner. Хооча з іншими бігло переписку розкрила.
Елізабет сказала, що всмислі, це ж адвокатська таємниця.

Хто такі Boies Schiller Flexner
Ми про цих чуваків вже писали кілька разів. Але вони настільки цікаві, що варто повторитися.

Девід Бойес це легендарний американсський літігатор. Зараз йому 79, але коли був нашого віку, то махався за Мінюст у антимонополльній справі Майкрософту, рубався за Ела Гора під час повторного підрахунку голосів, а ще він довго обслуговував Гарві Вайнштейна.
Галеру він стартував у 1997. Зараз у них 300+ веслувальників, половина із яких у кращих традиціях американської хай-енд юриспунденції — партнери. У 2019 році вони заробили $420М.

Але цього року у них все пішло по розкішниці:
— у січні з фірми звалили 17 партнерів,
— у квітні ще 14 (при чому більшість із них до конкурента King & Spalding).
— у травні клієнт звинуватив їх у тому, що ті продули патентний спір через те, що “занадто агресивно вели справу” (в нас це називається процесуальні диверсії).

Як я розумію, негаразди пов’язані одночасно із двома обставинами: (1) Девід Бойес не молодшає, але віддавати управління, як водиться, престарілий живчик не поспішає і (б) мега-скандали із Вайнштейном і Тераносом відвернули купу партнерів і клієнтів від фірми.

А тепер давайте розберемося, кого саме представляла фірма.

Особисто Елазібет
Про це каже сама Елізабет. Бойеси це заперечують.

Компанію Theranos
Про це каже і Девід Бойес, і прокуратура.

За даними Волстрітджорнал, більша частина доказів, які зараз вимагає прокуратура, це мейли, які працівники Тераноса слали юристам Boies Schiller Flexner.

Фірма почала працювати на Теранос у 2013 році. Тоді вони вели патентний спір.

Свої інвестиції
За перемогу у тому патентному спорі фірма отримала 300 тисяч акцій Тераносу на загальну суму $4.5М. Тоді ж фірма почала надавати консалтингові послуги, а не лише робити судєбку.

Борд Тераносу
В результаті отримання акцій Девід Бойес потрапив у борд Тераносу.

Робота зі стартапами прекрасна тим, що ти отримуєш ппц цікаву роботу. Зазвичай, за роботу стартап не платить, але може розрахуватися акціями. Якби ми жили у Каліфорнії, або якби ми мали в Україні фондовий ринок, то це все б звучало сексі. Але фіг там, для України це більше гемор, бо отримавши акції у стартапі юристи отримують тільки комерційний конфлікт інтересів, і дуже малоймовірно отримають туземун.
Історії про те, коли керуючий партнер адвокатського об’єднання заходить у борд свого клієнта, ми теж вже бачили в Україні. Пам’ятаєте пледік?

Про тонкий лід визначення того, кого ти представляєш — особисто генерального директора чи фірму — я взагалі мовчу.

Девід Бойес, здається, теж згоден із тим, що перетворився із адвоката на орган управління клієнта.

Ось що він сказав в інтерв’ю на початку року:

“I think everybody with hindsight says if I had known and understood everything that I know now, I would have done things differently”.

Я готовий зрозуміти, звідки взявся конфлікт інтересів у стартапі. Але я не доганяю, нафіга він тепер публічно зливає свого клієнта ((