Білл Гендерсон: “Думки про еволюцію юридичної професії”

Білл Гендерсон: "Думки про еволюцію юридичної професії"

Всі крім Іллі Киви знають, що саме завдяки еволюції ми з вами такі всі продвинуті і можемо читати та розуміти інформацію. Логічно, що і юриспруденція мала б розвиватись. Вектори її розвитку окреслив Білл Гендерсон.

Білл цікавий персонаж. Він головний редактор юридичного видання Legal Evolution, професор Indiana University Maurer School of Law. Не пактик, але тим і цікавий.

Як він оцінює розвиток адвокатської професії зараз?
Ми перебуваємо на ранніх стадіях переходу від юридичних послуг «один-для-одного» до юридичних продуктів та рішень «для багатьох». Технології переходу є, але, як завжди, все вкурвлюється через бізнес-моделі, лідерство та культуру.

А що поганого в більшій кількості часу на традиційні юридичні послуги?
Біда в тому, що юридична справа (і освіта, і медицина) страждають на «хворобу витрат». У цих сферах немає приросту продуктивності, проте платимо ми їм з наших гаманців багато. І як наслідок, громадяни наймають адвокатів рідше, бо вони задорого їм обходяться. В результаті представники юридичного бізнесу більше орієнтуються на заможних бізнес-клієнтів.
«Хвороба витрат» спричинена насамперед відставанням юридичної продуктивності. Рішення цієї ситуації — це створення юридичних продуктів та рішень, які можуть допомогти багатьом. Але розвиток тут доволі повільний, внаслідок чого клієнти і молоді юристи страждають. Бо перші не можуть знайти адвката за доступну ціну, а другі не можуть знайти клієнтів.

Що робити аби пришвидшувати цей розвиток?
Створювати матеріали і показувати іншим, щоб вони їх копіювали. Добре, шо нові підходи до юридичного бізнесу можуть так само легко та швидко передаватись, як і коронавірус.

Хто платить за еволюцію юридичного бізнесу?
Юридичні школи, законодавчі органи та приватні фонди беруть на себе частину цих витрат. Але то не в Україні.

Що робити юристам?
Просто й легко: створювати штуки, які працюють. Думати над розвитком свого підходу, розвивати методи рішень справ та працювати й працювати. Важливо запам’ятати, що купити технологію методі «один-для-багатьох» неможливо. Ну не приживеться вона у вас. Еволюція юридичної справи приходить з роботою та постіним розвитком. Тож вчіться, працюйте та надихайтесь нашими текстами.

@anastasiarudyukk