Site logo
Армія має дотримуватися МГП: ще про звіт Amnesty International

Армія має дотримуватися МГП: ще про звіт Amnesty International

2022-08-07

Виглядає так, що український уряд погоджується з тим, що кожна армія – чи бореться вона за свій суверенітет, чи за збереження свого народу, чи за інше – має дотримуватись МГП.

Армія має дотримуватися МГП: ще про звіт Amnesty International

Жодна сторона, що воює, якою б священною не була їхня війна, не може ухилитися від цих вимог. Бути на стороні добра – це не виправдання.

Але правозахисні організації, особливо ті, які мають міжнародне охоплення Amnesty International (AI), несуть кореспондуюче зобов’язання забезпечити, щоб гострі звинувачення у порушеннях МГП ґрунтувалися на комплексному встановленні фактів, належному методологічному підході та висновках, які враховують реалії спроб сторони, на яку напали, захистити своє населення від систематичних воєнних злочинів, кампанії переслідування, яка охоплює злочини проти людяності та, можливо, геноцид.

На жаль, жодним чином пресреліз AI за 4 [серпня] не відповідає цьому зобов’язанню та не виконує жодної корисної захисної функції. Навпаки, оскільки російські пропагандисти зараз святкують, додають ще одне виправдання для нападу на цивільних осіб до свого постійно зростаючого списку, подібні звинувачення цілком можуть призвести до меншого, а не більшого захисту.

Пресреліз AI критикує Збройні сили України та звинувачує їх у серйозних порушеннях МГП.
Наприклад, “українська тактика порушила міжнародне гуманітарне право, оскільки вони перетворили цивільні об’єкти на військові цілі”, “[українські військові] не вжили можливих запобіжних заходів для захисту цивільного населення”, “українські військові також регулярно створювали бази в школах у містах і селах на Донбасі та в районі Миколаєва”.

Проблема, звісно, полягає не у висуненні цих звинувачень, які мають бути висунуті – і чітко висловлені – якщо докази підтверджують їх правдивість. Це роль АІ, яка часто ефективно виконується.

Але в цьому випадку методологія АІ не тільки нечітка, але і майже не враховує військовий чи гуманітарний контекст, важливий для будь-якої аргументованої точки зору.

За цих обставин, на жаль, висновки АІ перетворюються на анекдоти та спекуляції під виглядом реальних фактів і порушень.

https://www.pravda.com.ua/columns/2022/08/5/7362086/

Це колонка Уейна Джордаша QC, керуючого партнера Global Rights Compliance, організації яка запиляла збісу детальний пейпер щодо кваліфікації злочинів русні на Донбасі і визначила дату окупації.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.

Sign in

Sign Up

Forgotten Password