​Андрій Андросов про Гюндуза Мамедова – бліц інтерв’ю

Андрій Андросов крим Гюндуз Мамедов

Андрій Андросов крим Гюндуз Мамедов

Вчора Гюндуз Мамедов подав заяву про звільнення із Генеральної прокуратури України. Ми записали інтерв’ю із людиною, яка з ним перетиналася у прокуратурі АР Крим – це Андрій Андросов.

Вчора ми тут у мертвому чяті обговорювали звільнення Мамедова, навіть войс чят із Масі, адвкатом Мамедова, влаштували під певко. Сьогодні один із учасників чяту (Сергій М.) виконав учорашню обіцянку і вальнув проти Мамедова трохи негативної інформації, зокрема, про саботаж деяких розслідувань (ось вона).

Сьогодні одна людина прочитала ті матеріали, які виклав Сергій, і сказала, що Мамедов норм тіп, а матеріали … ммм … не зовсім відображають дійсність. Цю людину звати Андрій Андросов, він працював у прокуратурі АРК і перетинався із Гюндузом Мамедовим.

– Андрій, ти працював у прокуратурі АРК. Розкажи, як довго, що ти там робив і чому пішов?

Моє знайомство з прокуратурою АРК розпочалося у 2015 року, коли я працював спеціалістом з прав людини в Моніторингової місії ООН в Україні. В Місії я відповідав за моніторинг та аналіз порушення прав людини та норм МГП на окупованої території Кримського півострова.

Тому налагодження співпраці з правоохоронними органами, прокуратурою, СБУ та національної поліцією автономії також входило до моїх обов’язків. Зазначені контакти були встановлені у 2015 році, враження залишилося дуже негативне.

У 2016 році отримав інформацію щодо концептуальних змін у прокуратурі АРК, завдяки тому, що прокуратуру очолив Гюндуз Айдинович Мамедов, який проводи серйозну реформу, налагоджує зв’язки з громадським правозахисним сектором та шукає спеціалістів з прав людини поза межами прокуратури.

У серпні 2017 року, до мене звернулися правозахисники з пропозицією долучитись до роботи прокуратури АРК.
Два тижня ми вели співбесіди, протягом яких я переконався у серйозному підходу Мамедова щодо притягнення до відповідальності винних у порушення прав людини та норм МГП на території окупованого Криму.

Після призначення на посаду, я очолив групу процесуального керівництва за статтею 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни) та направлення інформаційних повідомлень до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. Згодом керував аналітичним відділом, який був створений Мамедовим.

Я не бачив себе кадровим прокурором, але запал Момедова мене наштовхнув, невідворотність покарання, інтереси правосуддя, мають здійснитися.

– Як ти взагалі оцінюєш діяльність прокуратури АРК під час окупації? Чогось вдалось досягти? 

Роботу прокуратури АРК з 2016 року оцінюю відверто позитивно. Розроблено стратегію розвитку прокуратури, налагоджені зв’язки з громадським правозахисним сектором, залучені міжнародні експерти, проведено низку тренінгів та мут-кортів разом з адвокатами та суддями. За майже чотири роки у прокуратурі, скеровано до Офісу Прокурора МКС 11 повідомлень.

Прокурор у грудні 2020 року закінчила попереднє вивчення «ситуації в Україні» та рекомендувала Суду розпочати розслідування скоєних воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Все це говорить саме за себе. 

– Інсайдер з СБУ поширив цікаву інфу про Гюндуза Мамедова. Ніби, він причетний до саботування розслідувань по низці кримінальних справ. Що думаєш з цього приводу?

Мамедов створив дуже потужну команду: Поночовний, Секретар, Антошина, Пірогова, Барцицька, потужний аналітичний відділ (Радіонов, Заєц) на чолі Антона Старченко.

Кому вигідна дискредитація Мамедова? Питання риторичне.

Говорив: @DmytroDnipro

А ви слідкуєте за історією Гюндуза Мамедова?